Kupte pod stromeček jazyky! Tipy na dárky pro milovníky jazyků

Vánoce by měly být především svátky pohody, klidu a plné setkávání s rodinou a přáteli. Mnoho z nás však během prosince prožívá stres spojený s nákupem vánočních dárků. Vymyslet, čím udělat svým blízkým radost, není mnohdy vůbec jednoduché.

Dnes jsme u nás v Jazykové škole PELICAN dali dohromady několik tipů na originální dárky. Ale vzali jsme to tematicky – co pořídit od stromeček těm, co se rádi učí jazyky? Čtěte dále a třeba si z našeho článku vezmete inspiraci a dárky budete mít letos z krku!

1. Cizojazyčná kniha

Knihy patří každý rok k nejpopulárnějším vánočním dárkům, a to ne náhodou. Určitě i vy máte mezi svými blízkými spoustu lidí, kteří svůj volný čas nejraději tráví u dobré knihy. Ale proč nespojit příjemné s užitečným a letos věnovat knihu v cizím jazyce?

Není nutné rovnou začínat s velkými literárními klasiky, i student jazykového kurzu pro začátečníky si může něco v originále přečíst. Existují totiž dvojjazyčné knížky, kde na jedné straně máte originál a na straně druhé český překlad. Nejdůležitější je to, že svou jazykovou úroveň můžete nenásilně zvyšovat! 

2. Zážitková kultura

V posledních letech jsou stále oblíbenější takzvané zážitkové dárky. Mezi nimi se jistě najde velká spousta těch, při kterých si můžete procvičit a zlepšit své jazykové i kulturní znalosti. Pořiďte svým blízkým například kurz vaření španělské kuchyně nebo ochutnávání španělského vína! Teoretické znalosti z kurzu španělštiny se tak mohou přenést rovnou do praxe.

3. Předplatné časopisu

Předplatné oblíbeného časopisu je dárkem, který zaručeně nezklame. Co takhle ho ale posunout na vyšší level a namísto českého vydání objednat časopis přímo v originálním jazyce? Mnoho časopisů se dnes již vydává i v elektronické podobě, takže vám odpadne starost se zdlouhavým zasíláním ze zahraničí.

4. Dárkový poukaz

Darování poukazu má mnoho výhod. Nemusíte mít obavy, že se obdarovanému nebude vámi vybraný dárek líbit, zkrátka výběr necháte rovnou na něm! Nejsou to také neoriginální peníze v hotovosti, které by mohlo kdekoho urazit.

Pokud i vy patříte mezi ty, co nakupují dárky na poslední chvíli, je pro vás dárkový poukaz perfektní řešení. Výroba poukazů není technicky náročná a během jednoho dne máte vystaráno! Nakupování dárků tak pro vás už nemusí být stresujícím zážitkem a vy můžete ušetřený čas věnovat pojídání cukroví a popíjení svařáku.

Ocení ho ti, kteří už se dlouho odhodlávají, že se začnout učit cizí jazyk – možná právě tento poukaz pro ně bude tím potřebným impulzem. Je i pro ty, kteří rádi cestují a poznávají nové věci a kultury. Finální výběr můžete nechat na nich a darovat jim poukaz s „kreditem“ na libovolnou částku. Fantazii se meze nekladou!

Zaujal vás některý z našich tipů na dárek? Doufáme, že jste si z tohoto článku vzali nějakou inspiraci a výběr dárku už pro vás bude brnkačka. Pokud byste chtěli darovat dárkový poukaz na jazykový kurz, napište nebo zavolejte do Jazykové školy PELICAN, kde vám poradíme a pomůžeme s výběrem!

Napsat komentář