iPhone SE kryty: jak se v nich orientovat a vybrat ten správný?

Kryty mobilních telefonů jsou nezbytnou součástí každodenního života mnoha z nás. Vidíte je každý den v mnoha variacích, barvách, tvarech, každý si může najít ten svůj. Pro jejich  výběr  existují různá kritéria. Záleží, co očekáváte. Jak tedy postupovat při volbě mezi různými iPhone SE kryty? Existuje několik základních kategorií a typů.

Který “case”je pro vás ideální?

Je důležité rozlišit mezi starším modelem iPhone SE a novým modelem iPhone SE (2020). Zatímco první zmiňovaný má rozměry 123,8 x 58,6 x 7,6 (mm), druhý disponuje rozměry 138,4 x 67,3 x 7,3 (mm). Pro starší model existuje obzvláště mnoho typů pouzder, protože jeho obliba přetrvává dodnes. Novinek pro nový model z roku 2020 Ovšem  také rychle přibývá.Co tedy hraje při výběru roli?

  • Úroveň ochrany je klíčovým hlediskem. Některé výrobky chrání pouze před oděrky, jiné promění Váš přístroj v malý tank či ponorku.

  • Design hýbe světem, ani zde tomu není jinak. Dejte najevo svůj styl a vkus.

  • Cena je důležitým kritériem. Liší podle značky, hodnoty užitých materiálů, designu nebo způsobu výroby.

Kryt ze silikonu je hit dnešní doby!

Momentálně nejpoužívanějším materiálem pro výrobu telefonních pouzder je silikon. Má mnoho kladných vlastností, je odolný vůči nízké i vysoké teplotě, mastnotě, má skvělou přiléhavost a jeho povrch působí protiskluzově. Ochrání váš telefon před prachem, oděrky a otřesy. Levnější produkty obvykle neposkytují zvláštní ochranu pro displej nebo zadní kameru. Silikonové obaly jsou dostupné v mnoha odlišných stylech a barevných variacích.

Chcete raději decentní či extravagantní obal?

Právě styl je pro mnoho lidí důležitým aspektem. Na trhu se objevují motivy hudebních skupin, filmů, videoher i postaviček z animovaných pořadů pro děti. Jsou s oblibou využívány jako “merchandise”. Některé netradiční obaly připomínají  jiný předmět, např. tabulku čokolády, magnetofonovou kazetu, nebo “plyšáka”. Jsou oblíbené zejména mezi mladou generací. Vkusnější alternativou je třeba “case” z kůže s kovovým rámečkem, nebo z jiného vysoce kvalitního materiálu.

Jaký obal poskytne opravdovou ochranu?

V nabídce je celá řada opravdu velmi odolných krytů, které vydrží i v opravdu extrémních situacích. Obaly vyrobené z různých kombinací kovu, tvrzených plastů a dalších speciálních materiálů poskytnou maximální ochranu před prachem, hrubými nárazy a vodou. Jsou ideální volbou při outdoorových aktivitách nebo manuální práci. S tím souvisí i plně vodotěsné typy, se kterými můžete fotit a natáčet video pod hladinou moře nebo bazénu.

Důležitou roli hraje také krycí sklíčko pro displej telefonu. Ke koupi je zvlášť, aplikuje se přímo na displej a poskytuje mu ochranu proti tvrdým nárazům. Obvykle bývá vyrobeno  z tvrzeného skla. Rozbije-li se, pouze se sloupne a aplikuje se nové. Jedná se téměř o nezbytnost.

Potřebujete všestranné pouzdro?

Další možností jsou také vyklápěcí modely (tzv. flipové). Vyrobeny obvykle z plastu a kůže nebo textilu, disponují otevíracím krytem displeje a obvykle kapsami pro kreditní karty apod. Často mohou zároveň sloužit jako praktický stojánek, například pro videohovory nebo při užívání streamovacích služeb. Bývají atraktivní volbou do kancelářského prostředí. Nevýhodou jsou větší rozměry a nepraktičnost při focení.

Pouzdra mají i ergonomický význam. Tvar a protiskluzové prvky zásadně pomáhají v zacházení s přístrojem. Některé kryty mají na zadní straně kroužek pro navlečení na prst nebo jiný podobný prvek pro lepší úchop.

Ve světě pouzder nechybí originální řešení.

Zvláště zajímavou volbou jsou výrobky ze dřeva. Dřevo je lehký a nenapodobitelný materiál. V kombinaci s technologií laserového gravírování z něj vznikají krásné a stylové produkty. Některé společnosti nabízejí možnost individuální výroby s motivem Vašeho výběru. V nabídce jsou i kryty z přírodních a plně rozložitelných, nebo třeba antimikrobiálních materiálů, které ničí až 99,5% bakterií a virů.

Jaké jsou Vaše preference obalu na iPhone? Napište nám komentář!

 

Napsat komentář