Kvalitní průmyslový konektor ochrání váš stroj i výrobu

Výroba by byla bez průmyslových konektorů obtížnější. Museli byste se ohlížet ohlížet po kabeláži a dávat na ni pozor. Konektory vás této starosti zbaví.

Umíte si představit výrobní halu bez průmyslových konektorů? Pokud v tomto prostředí pracujete, tak zřejmě neumíte. Prašné prostředí, dřevěné piliny, kovový šrot či oleje by totiž velice rychle mohli zničit elektroinstalaci, která pohání celou výrobu.

Výhody průmyslových konektorů

Průmyslové kabelové konektory bývají v tomto prostředí vystaveny nejen výše zmiňovaným živlům. Při používání stroje na ně působí náročné mechanické vlivy, především tlak a tah. V prostorách výrobních hal je tedy nutné používat pouze kryty na konektory i samotné konektory. K tomuto účelu se tedy požívá konektor průmyslový.

Jeho nespornou výhodou je zejména úspora času. Možná si teď říkáte, jak může konektor šetřit čas? Odpověď je jednoduchá. Neušetří vám práci, ale zkracuje čas potřebný k montáži a připojení strojů. O to dříve tak můžete začít pracovat a během jedné směny odvést mnohem více práce.

Z čeho se průmyslový konektor skládá?

V provozech se používají především průmyslové konektory Wieland. Díky svému složení jsou totiž ideální volbou. Jsou tvořeny ze třech základních částí:

  • vidlicový kontaktní díl,
  • zásuvkový kontaktní díl,
  • kryt na konektory (horní a dolní konektorový kryt).

Výše uvedené součástky jsou základem každého kvalitního průmyslového konektoru. Některé navíc mohou být obohaceny o příslušenstvím, například kódované kolíky, vývodky či ochrana proti vytrhnutí kabelu.

Na kvalitních průmyslových konektorech záleží. Pokud vlastníte výrobní halu, případně její založení plánujete, navštivte obchod Schmachtl.cz. Naleznete tu všechny kryty na konektory i samotné konektory, které budete k ochraně svých strojů potřebovat.

Další služby a produkty na které se ve Schmachtlu zaměřujeme:

Instalační krabice

Bezpočenostní relé

Instalační krabice pod omítku

 

 

 

 

Napsat komentář