Kvalitu tisku fotografií ovlivní použitý foto papír

Při tisku uměleckých fotografií může výsledek ovlivnit mnoho faktorů, od rozlišení fotografie až po kvalitu tiskárny a barevných inkoustů. Jednu z nejhlavnějších rolí ovšem hraje typ a kvalita papíru, na který fotky tiskneme. Jedním z nejžádanějších typů foto papíru je vysoce odolný a zářivě bílý Baryta paper, který byl objeven již v roce 1866.

Baryta paper nabízí umělecké fotografie s bohatými kontrasty

Název „Baryta“ je odvozen od vrstvy síranu barnatého použitého jako rozjasňovač papíru pro dokonale bílou barvu. Díky tomu dokáže tento typ papíru nabídnout nádhernou, přirozeně bílou barvu, velmi hlubokou černou, ultra jemné gradace tónů a úžasně ostré kontury. Tisk fotografií na Baryta paper předvádí neuvěřitelně intenzivní a sofistikovanou eleganci, kterou oceníte zejména při tisku černobílých fotografií.

Washi paper Awagami

Dalším typem papíru, který si získal srdce fotografů po celém světě, je Washi paper Awagami, který se ručně vyrábí na japonském ostrově Šikoku již od 18 století. Jde o čistě přírodní produkt, vyrobený z vláken bambusu, rostliny Kozo a Gampi, který je oblíben mez světovými umělci již déle než 100 let. Mezi jeho základní vlastnosti patří výborná trvanlivost a také typická textura.

Washi paper zachytí i ty nejmenší detaily fotografie

Washi paper Awagami pro inkoustové tiskárny je speciálně upraven pro tvorbu vysoce kvalitních inkoustových tisků, díky čemuž je velmi oblíben mezi profesionálními fotografy, umělci a designéry. Je potažen speciální vrstvou, jejímž účelem je dokonale zachytit a bez rozpíjení zachovat i tu nejmenší částečku barevného inkoustu, takže dokáže zobrazovat jedinečné umělecké fotografie v archivní kvalitě, ale přitom si každý jeho list věrně zachovává nádherně jedinečnou texturu tradičních japonských washi.

Napsat komentář