LED osvětlení: 5 důvodů proč vsadit na tuto technologii

Máte doma klasické vláknové žárovky ve všech svítidlech a nijak se nestresujete s tím, že zapomínáte zhasínat? Pak se můžete těšit na příští vyúčtování za elektřinu. S největší pravděpodobností se setkáte s nemilým překvapením! Elektřina je dnes poměrně drahá, a tak se vyplatí šetřit. Rozhodně tak nemusíte činit na úkor svých vlastních potřeb a žít ve tmě. Naopak, stačí jen vsadit na LED technologii, jež je mnohem účinnější, vytrvalejší a v konečném důsledku i levnější. Podívejme se na 5 důvodů, proč se vyplatí.

Úspora až 85 %

V první řadě je třeba zmínit úsporu, jež je dána především technologií fungování LEDek. Ta je založena na primárním vzniku světla. Zatímco u vláknových žárovek se žhaví wolframové vlákno a vzniká teplo, LEDky hlavně svítí, teplo z nich jde minimální. U klasických žárovek jde na teplo až 95 % energie, jen zbylých 5 % putuje na svícení.

Zapomeňte na praskání

Když se často vláknová žárovka rozsvěcuje a zhasíná, s největší pravděpodobností brzy praskne. Toto vám ani levné LED žárovky neudělají, protože pracují na odlišném principu. Když už se pokazí, což se stává v minimu případů, jednoduše je přímo u prodejce reklamujete.

Vydrží až 50 000 hodin provozu

Díky absenci praskání vydrží LED svítidla v provozu až 50 000 hodin. Není problém je přitom umístit i na hodně frekventovaná místa, kde jsou ovládány fotobuňkou a neustále se zapínají a vypínají.

Různé barvy světla

Zatímco u standardních svítidel je s barvami poměrně problém, LEDky lze sehnat ve spoustě zajímavých odstínů. Nejčastěji se prodávají teplá a studená bílá, není potíž koupit i žlutou anebo jiné netradiční barevné variace.

Několik typů svítidel

Zapomeňte jen na žárovky. Výborné jsou i LED reflektory a pásky. Ty se uplatňují především při podsvícení kuchyně a jiných skrytějších prostor. Když se navíc vztahuje na LED pásky akce, lze je pořídit za minimální cenu. Přesvědčit se můžete třeba v eshopu Ledakce.cz.

Napsat komentář