Loutková divadla děti milují. Pořiďte jim ho i domů

Bohužel, i do dětského světa výrazně pronikly technologie. Často se asi nestačíte divit, že vaše tříleté dítko zvládne na tabletu či smartphonu ovládat mnohem více aplikací než vy. Pokud byste však chtěla do života svého dítěte přinést trochu kultury, loutkové divadlo je ideální volbou. Vzpomeňte si na dobu, kdy jste chodila do školky, kde se hrála loutková divadla každou chvíli. Všechny děti nadšeně seděly a neodtrhly oči od pohádky z loutkového divadla.

Věděla jste, že loutkové divadlo jako takové dokáže rozvíjet kreativní myšlení i schopnost improvizace? Stejně tak zlepšuje komunikační dovednosti. Pohádky z loutkového divadla však nemusíte hrát pouze vy svým ratolestem, ale ony se naučí hrát namísto vás, a potom vy s manželem se stanete diváky.

Loutkové divadlo Marionetino

Současný trh je vskutku rozmanitý a nabízí nepřeberné množství variací. Oblibě se však těší papírové divadlo Marionetino s velkým pedagogickým přesahem. Pokud patříte mezi ekologicky smýšlející jedince, potěší vás minimální ekologická stopa, kterou po sobě divadlo zanechává.

Velkou výhodou je, že si můžete vybrat z pestré škály loutek a pohádek, přičemž jednotlivé prvky je možné libovolně kombinovat. Stačí, když vaše dítě zapojí bohatou fantazii a vznikne i úplně nová pohádka.

Loutkové divadlo v našich končinách

Pokud bychom se měli zaměřit na historii loutkařství, tak ta je opravdu bohatá. V českých vodách představuje loutkové divadlo tradiční formu divadelní zábavy, přičemž taková představení se hrají už po staletí. Pravděpodobně vám něco říkají jména jako Matěj Kopecký, Josef Skupa či Miloš Kirschner. Jedná se o nejznámější loutkáře českých dějin. Třeba i vaše ratolest se jednou stane slavným loutkářem.

Podívejte se tedy do nabídky e-shopu Kufrik.cz, jenž se zaměřuje na prodej loutkového divadla. Určitě vyberete.

Napsat komentář