Máte rádi sladké alkoholické nápoje? Pak vám nesmí chybět víno Old Porter

Spousta z nás si během příjemného, klidného večera nalije sklenku lahodného, sladšího alkoholického nápoje. Rozhodně nejde jen o ženy. I pánové holdují sladkým chutím. Proto by v nabídce kvalitních restaurací i jiných podniků, nemělo chybět víno Old Porter. V nabídce je v bílé, červené i růžové variantě, tak, jako je běžné i u klasického vína.

Kvalita od Bodegas Pérez Barquero

Ve španělské oblasti Montilla – Moriles najdete ty nejlepší vinaře proslulé vynikajícími sladkými víny. Vyráběna jsou především z odrůdy Pedro Ximénez. A jedním z nejlepších sklepů, které můžete v oblasti Montilla – Moriles najít, je rozhodně Bodegas Pérez Barquero. 

Na webové stránkce http://www.oldporter.cz/ můžete najít kompletní informace o Old Porter červeném, bílém i růžovém. Pojďme si k nim říct něco málo i tady.

Červené Old Porter RICH SWEET WINE 13 %, 21 %

Červené víno Old Porter zrálo 4 roky v sudech z amerického dubu. Barvou vám připomene mahagon se zářivými odlesky. Vůní vám jistě připomene ostružiny a nakládané ořechy. Chuť je plná medová, jahodovo-čokoládová s jemnou tříslovinou. Hodí se jako aperitiv i digestiv. Hodí se k dezertům, paštikám nebo kvalitním plísňovým sýrům. 

Bílé Old Porter WHITE SWEET WINE 13 %

Bílé víno Old Porter zrálo 6 měsíců v sudech z amerického dubu. Barva je zářivá a nažloutlá. Ucítíte lipové tóny, med a vanilku, chutí vám připomene vynikající kandovaný ananas s kapkou javorového sirupu. Příjemný vám jistě bude dlouhý hřejivý dozvuk. Hodí se jako aperitiv nebo digestiv. Ideální je ke smetanovým zákuskům. 

Růžové Old Porter PINK 12,5 %

Růžové víno Old Porter si vás podmaní svou zářivou barvou s jasnými odlesky a vůní nazrálých malin a brusinek. Hřejivé tělo s aroma sušeného ovoce se snoubí s jemnou kyselinkou a delikátní sladkostí. Hodí se jako aperitiv i digestiv. Lze jej pít i jen tak s kostkami ledu pro příjemné osvěžení. Chutnat vám bude i se sladkými pokrmy. 

Více informací najdete na oldporter.cz.

 

Napsat komentář