Motýlek k obleku je trendy

Pro některé lidi je motýlek novodobou kravatou. V poslední době skutečně nabírá na popularitě, s kravatou má však pramálo společného. Zejména historicky jde o něco úplně jiného. Podle odborníků býval krátkým nákrčníkem uvázaným do mašle.

To, čemu dnes říkáme motýlek k obleku, je potomkem nákrčníku, který kdysi nosili chorvatští žoldáci. Sloužil jako zapínání, udržoval zapnutý límec košile a také je zahříval. Tehdy ještě neměl mašli, s touto inovací přišli ve Francii.

Kdy nosit motýlka

Motýlek se hodí pro jakoukoliv příležitost, na kterou byste si vzali kravatu, ať už jde o formální, poloformální nebo neformální událost. Možná na sebe přitáhnete trochu více pozornosti, protože s motýlkem budete originálnější. Toho se ale vůbec nebojte.

Formální outfit: Svatby nebo události s dress codem black tie. V tomto případě se bavíme o nošení saka a černého motýlka. Neexperimentujte s barvami, tentokrát se to nehodí.

Poloformální událost: V tomto případě si naopak můžete vybírat. Slaďte motýlka s šaty partnerky a samozřejmě se svou košilí, pokud nemáte neutrální bílou. Moc pěkné je, když se vám ho podaří barevně sladit s kapesníčkem.

Casual outfit: Tady platí jen vaše vlastní pravidla a výběr motýlka závisí pouze na vaší odvaze. Sáhněte klidně po motýlku barevném, bláznivém.

Vyberte si toho svého

Funguje to jako s kravatami, brzy zjistíte, že jeden nestačí. Jistě budete chtít vlastnit několik motýlků v různých barvách, možná i z nejrůznějších materiálů. Klasikou jsou látkové vázací motýlky, avšak na trhu se setkáte rovněž s motýlky dřevěnými nebo plastovými svítícími. Ty se pochopitelně příliš nehodí na formální využití, avšak možná si pro ně příležitost najdete.

Klasické vázací motýlky v různých barvách nakoupíte levně na motylek.online. Každý z jejich motýlků je vyrobený ručně pouze v jednom kuse, takže rozhodně nepotkáte nikoho, kdo by měl na krku toho stejného.

Napsat komentář