Na koleje vyjede Youtuberský vlak Českých drah

Deset známých českých youtuberů na jednom místě a navíc v jedinečném prostředí – to je projekt, který zatím nemá v Česku a v Evropě obdoby. České dráhy vyčlenily youtuberům a jejich fanouškům svůj nejmodernější vlak – railjet, ve kterém se budou moci účastníci akce pobavit a něco se i přiučit od svých oblíbenců. Speciální souprava vyjede 25. listopadu z nádraží Praha-Holešovice. Na palubě budou čekat youtubeři Stejk, Vaďák, Vidrail, Veronika Spurná, PJAY, DomiNovak, Luboš je celkem fajn, Herdyn, Adele Brandi a Wedry.

Youtuberský vlak vyjede přesně v 10:50 hod. (ovšem odbavení cestujících začne již 30 minut před odjezdem) v sobotu 25. listopadu z nádraží Praha-Holešovice. Během jízdy nečekají cestující žádné zastávky, ale 5 hodin zábavy a nevšedních zážitků.  Speciální spoj je určen mládeži ale i dětem, proto je také posílen dohled a bezpečnost při jízdě a rodiče mohou své ratolesti na akci doprovodit. Jízdenky na netradiční spoj jsou již v prodeji – přijdou na 690 korun. V ceně je nejen pětihodinový program, ale i drobné občerstvení na palubě. České dráhy už letos pořádaly tábor pro youtubery, vlak zaměřený na setkání deseti oblíbených youtuberů s fanoušky je dalším krokem, jak přiblížit železnici mladší generaci.

 „Chápeme mladé lidi nejen jako naše současné a budoucí zákazníky, ale i jako zaměstnance. Chceme jim proto představit vlak jako moderní a pohodlné cestování spojené se zážitky a zábavou. Ukázat jim možnost využití internetu a Wi-Fi. Nedílnou součástí je také prezentace vlaku jako ekologického dopravního prostředku, který neznečišťuje životní prostředí tak, jako je tomu při provozu aut,“ vysvětluje důvod pořádání této ojedinělé akce Pavel Krtek, generální ředitel Českých drah.

5 vagónů, 5 hodin, 5 sekcí plných zábavy

Během pětihodinového programu bude mít každý účastník akce možnost setkat se se svým oblíbeným youtuberem osobně, dostat podpis nebo se vyfotit. V pěti vagonech suopravy railjet budou probíhat různé aktivity v rámci pěti sekcí / oblastí:

  • Beauty – creative – vagón pro ty, kteří se zajímají o beauty videa a rádi tvoří. Během jízdy tak zjistí, jak beauty videa vznikají, naučí se je sami točit a vytvoří si vlastní DIY make-up doplňky a dekorace.
  • Entertainment – music – vagón s tímto programem se věnuje hudebním videím, nejrůznějším výzvám a soutěžím o ceny, jako je například pie face challenge a další. Součástí je i karaoke v music části a z akce vznikne i videoklip – na jakou písničku, je ale překvapení.
  • Gaming – zajímavé přednášky ze světa počítačových her, to bude jednou z náplní v gaming vagónu. Milovníci PC her se utkají i v offline turnaji – Rocket League.
  • Chillout – pohodový vagón zaměřený na vlogování, kde se každý dozví, jak tvořit vlastní vlog i „kouzelnické“ triky, jak být zajímavý. Součástí bude i ochutnávka zahraničních sladkostí.
  • Meet & greet – vůz vyhrazený pro setkávání youtuberů s fanoušky.

Bezpečnost zajistí nejmodernější souprava ČD railjet

České dráhy kladou důraz i na maximální bezpečnost na akci. Pro youtuberský vlak jednak vyčlenily svou nejmodernější soupravu railjet, která je vybavena systémem blokování dveří a to i v případě zastavení vlaku. Po celou dobu jízdy bude v každém vagónu k dispozici odborný dozor zajišťující bezpečnost a plynulý chod události. Ve vlaku bude i zdravotník a při nástupu bude na nástupištích bezpečnostní hrazení ke každému vstupu, aby se účastníci akce nemohli pohybovat na místech, kde nemají. I když je program přímo vytvořen pro mladé lidi, na jízdu se s nimi mohou vydat i rodiče. K dispozici jim bude bistrovůz, kde si mohou vybrat z běžné nabídky podle aktuálního menu v cenách happy hours. Dále pro ně bude vyčleněn jeden vůz, kde mohou sedět ve chvíli, kdy v ostatních vagónech bude probíhat program. Ale i rodiče si mohou z této jízdy odnést památku v podobě fotografie z fotokoutku – vytištěnou, ale i zaslanou on-line.

Informace o akci je možno sledovat na FB události.

Možnost zakoupení jízdenek zde.

Napsat komentář