Neodymové magnety nabízí sílu, kterou oceníte

Už jste slyšeli o velké magnetické síle? Nejspíše ano, a to minimálně na základní škole. V hodinách fyziky jsme se všichni učili o tom, že magnety mají dva póly. Ty se v případě odlišnosti přitahují, a pokud jsou stejné, naopak se odpuzují. Tyto zdánlivě banální znalosti nám byly popisovány na klasických feritových magnetech. Ty se dnes sice využívají stále často, nicméně mnohem frekventovanější jsou takzvané neodymové magnety. Proto si je představíme v následujících řádcích.

Co jsou neodymové magnety?

Odpověď na tuto otázku je poměrně jednoduchá. Jedná se o magnety, které vznikly sloučením třech složek, a to neodymu, boru a železa. Vyznačují se především maximální magnetickou sílou. Dokážou totiž unést až tisícinásobek své vlastní hmotnosti! Jen pro představu, neodymový magnet o velikosti malé mince je schopen unést klidně předmět ze železa, který bude vážit okolo 10 kg. Feritové magnety by to nezvládly mnohdy ani v případě, že by byly opravdu objemné.

Multifunkční využití

Silné neodymové magnety si najdou své využití prakticky v jakémkoli odvětví. Hodně oblíbené jsou hlavně ve strojírenském průmyslu. Lidé si je pořizují i do domácnosti v mnoha podobách. Jmenovat bychom mohli především háčky, úchyty anebo magnety na lednici. Výborně s nimi lze uchytit i ubrus na zahradním stole, případně vytáhnout zapadlý železný spojovací materiál typu šroubků či matek.

Neocube – skvělá zábava pro vaše děti

Jestliže konečně chcete vaše ratolesti odtrhnout od obrazovky tabletu, pořiďte jim speciální stavebnici Neocube. Právě s ní si v praxi herní aktivitou vyzkouší skutečnou sílu neodymového magnetu. Mohou trochu poškádlit svou fantazii a vytvářet zajímavé obrazce, které je aktuálně napadnou. K dispozici je tato stavebnice stejně jako ostatní magnety v nabídce společnosti Unimagnet, a to v několika provedeních.

Napsat komentář