Obytná auta a co si zabalit na cestování v nich

Že na cestu s obytným autem potřebujete jízdní doklady, s největší pravděpodobností už víte. Co si ale zabalit dalšího, aby šlo o věci praktické a byli jste tak připraveni řešit různé situace během cesty – o tom se zde zmíníme v několika malých tipech a doporučeních.

Nutné je mít připravenou na samotnou cestu dostatečně plnou plynovou lahev. Obytná auta jsou vybavena chemickým wc, tudíž budete potřebovat chemii do wc a speciální toaletní papír určený pro tento typ wc. Hodit se budou i klíny na vyrovnání auta, hasicí přístroj a bezpochyby mapa cesty.

Zabalit s sebou je vhodné také sekyrku a drobné nářadí. Nezapomeňte ceduli na označení zadních kol, zhruba pětilitrový plastový demižon na vodu, kterou je pak vhodné použít jako užitkovou. PET lahev o objemu litr a půl pro všechny případy je za všech okolností dobré mít na cestách s sebou, pokud by nebylo možné koupit vodu jinde.

Stejně tak se doporučuje zabalit si i suchary a sušenky pro případ, že skutečně nebude v blízkosti možnost nakoupit potraviny a vodu. K zahození na cestách není ani malá baterka, popřípadě čelovka. Praktické je zabalit si na cestu plachtu před auto a šňůru na prádlo s kolíčky. Jednotlivé tipy jsou však pouhými doporučeními jako doplnění vlastního seznamu před samotnou cestou.

Napsat komentář