Co si ujasnit před koupí ojeté dodávky z autobazaru

Pokud se rozhodnete pro koupi ojetého auta, nemusí platit zažitý předsudek, že jakmile nejde o auto nové, nedá se pořídit za rozumnou cenu a kvalitu. V autobazarech je k dispozici široká nabídka vozů. Jestliže se v autech sami příliš nevyznáte, je dobré si před návštěvou autobazaru dohodnout konzultaci s automechanikem. Ten vám pomůže ujasnit si jednotlivé parametry, které od svého ojetého vozidla očekáváte. Zkuste si proto stanovit, jaké parametry a vlastnosti by to měly přibližně být.

Zamyslete se nad tím, jestli byste si přáli centrální zamykání auta, letní i zimní kola, navigaci jako součást, nebo například autorádio. Stejná výbava se navíc u různých značek liší. I proto je dobré zvolit si preferovanou značku auta již předem. Poraďte se s vaším automechanikem rovněž i o relevantní maximální ceně, které se v autobazaru držte. Někteří prodejci rádi ceny navyšují, proto vám může nekompromisní jednání v některých případech i přinést ovoce v podobě nižší ceny, než jaká byla původně stanovena.

Na cvičné projížďce trvejte

Jakmile budete chtít uskutečnit nákup ojeté dodávky, trvejte na cvičné projížďce. Dobré je zkontrolovat si povinnou výbavu, stav pneumatik, i podvozku (i v tomto případě by byl lepší odbornější dohled automechanika). Správný prodejce by při nákupu ojeté dodávky měl na požádání vydat zprávu o tom, jestli dodávka byla, či nebyla havarována. Podle toho, zda bude prodejce ochoten tuto informaci sdělit, poznáte i serióznost autobazaru.

Napsat komentář