Offshore podnikání: Jaké jsou jeho hlavní výhody?

Slyšeli jste o daňových rájích a podnikání v nich? Většinou určitě ano, ostatně především sportovní celebrity mají sídlo v zemích s minimálním zdaněním. Tradičně tady ale také podnikají naše firmy, které neuspokojil vývoj podnikatelského prostředí v České republice. Jak je to tedy s offshore podnikáním? Vyplatí se začít své aktivity oficiálně vyvíjet v některém z daňových rájů, anebo nikoliv? Mnohé firmy takový byznys ocení, jiným to příliš velký užitek nepřinese. I proto se podíváme na hlavní výhody offshore podnikání podrobněji.

Optimalizujte daňové zatížení

Hlavní důvodem pro změnu působiště je pro mnohé majitele firem reálné snížení daňového zatížení. Tito podnikatelé chtějí především co nejvíce snížit náklady spojené s daněmi. Stačí využít některé z mezinárodních struktur. Offshore jurisdikce to umožňují. Právě jejich výběr je v tomto ohledu nesmírně důležitý. Jedná se nejčastěji o ostrovní státy typu Seychell nebo ostrova Dominika a další. Právě tady zejména dříve rostly offshore společnosti doslova jako houby po dešti.

Maximální míra anonymity

Jestliže podnikatel chce, aby jméno jeho společnosti nebylo dohledatelné, pak je pro něj offshore podnikání ideální. Činit tak může z několika důvodů. Často se jedná o abnormální zájem úřadů anebo o ochranu před obyčejnou lidskou závistí. Využívají se za tímto účelem takzvané nominee služby. Jde o zajištění důvěryhodné osoby, jež dokáže nahradit za finanční obnos skutečného jednatele.

Efektivní ochrana majetku

Hodláte-li svou společnost ochránit před následnými nároky věřitelů, pak se daňové ráje určitě vyplatí. Tradičně se používá model, kdy je majetek převeden z faktického vlastníka společnosti na takzvaného správce označovaného jako trustee. Ten majetek spravuje a prospěch z toho má většinou třetí osoba. V každém případě se vyplatí využít daňových rájů pouze se službami profesionálních firem, jež se o vše postarají.

Kterou firmu zvolit?

Trošku jsme pátrali a můžeme doporučit INTERNATIONAL COMPANY SERVICES (CENTRAL EUROPE) s.r.o., proč? Je to stabilní společnost, která je trhu již od roku 1977, kdy zahájila svou činnost na Isle of Man a od té doby se vypracovala na jednu z největších firem zaměřujících se na zákládání a správu offshore společností a trustů na celém světě. Má vlastní kanceláře v ČR, ale i například v Londýně či Moskvě. Spravuje a řídí struktury pro klienty sídlící téměř ve všech zemích. Skupina INTERNATIONAL COMPANY SERVICES je řízena britským managementem s dlouholetými zkušenosti v tomto oboru. Více informací na http://www.offshore-firmy.cz.

Napsat komentář