Dejte své konferenci nový rozměr

Dejte vámi organizované konferenci rozměr navíc

Pořádáte konferenci, kongres, významný seminář nebo setkání zahraničních partnerů vaší společnosti a rádi byste hostům připravili něco nečekaného? Zážitek, který vámi organizovanému kongresu dodá jiný rozměr než jen sáhodlouhé prezentace, vystoupení řečníků a podnětnou diskuzi. Vybíráte vhodné propagační předměty, vtipné prezentace a poutavě hovořící řečníky. Není to málo?

Jak udržet celodenní pozornost zúčastněných hostů

Ani sebelépe připravená celodenní konference nebo seminář se nevyhne tomu, že v odpoledních hodinách zúčastnění hosté zívají anebo dokonce klimbají. Obzvláště když dorazili z ciziny pozdě večer, museli se ubytovat, v časných ranních hodinách se vzbudit, zasednout do sálu a začít být bdělí. Bdělost se nedá udržet po celý den a nepomáhají ani zelené čaje, ani hektolitry kávy. Pokud hosté kongresu poobědvali, po pauze se málokdy dostanou do stavu stoprocentního vnímání.

Vybírejte pečlivě sál a ověřte si jeho ozvučení

Jakým způsobem se dá udržet pozornost zúčastněných? Vhodným sestavením harmonogramu, servírováním vydatné snídaně, lehkého oběda a výživné svačinky – ano, to vše jsou důležité činitele, jež pomáhají udržet pozornost. Klimatizovaná, nepřetopená místnost, kde se seminář pořádá, je také lepší než chladné nebo naopak přehřáté prostory. Neopomeňte zajistit funkční přenosovou techniku, ideální ozvučení sálu, spolehlivé tlumočnické služby, výkonná sluchátka i mikrofony nastavené na optimální hladinu, již pojmou i hůře slyšící osoby.

Situujte konferenci do zajímavé lokality
GREEN GARDEN HOTEL – Salonek Praha, zdroj: Konfi.cz

Situujte kongres do zajímavé lokality

V neposlední řadě se postarejte o pronájem prostor na zajímavém místě, kam si v pauzách mohou hosté odskočit, protáhnout se a ještě třeba poznat kousek historie. Tak si zapamatují nejen obsah konference, ale i prostory a místo, na které se budou rádi vracet.

Napsat komentář