Omezená konzumace vína prospívá zdraví

Skleničkou denně si rozhodně neublížíte. Naopak vám prospěje. Máme ale skutečně na mysli jednu skleničku! Bezbřehé pití alkoholu včetně piva a vína může vést k alkoholismu. Ten vás pak připraví o rodinu i zdraví.

Víno a jeho zdravotní účinky na tělo studují odborníci na celém světě. A docházejí k poměrně zajímavým závěrům.

Proč pít víno?

To, že omezené množství vína prospívá zdraví, pleti a zlepšuje náladu, je všeobecně známé. Vědecké výzkumy však došly o krůček dál. Kvalitní víno disponuje výraznými antivirotickými a antibakteriálními účinky. To je rovněž důvod, proč lidé, kteří si na sklonku dne dají jednu skleničku (ne více), jsou méně nemocní.

Červeným proti rakovině a Alzheimerově chorobě

Látka resveratrol ve víně obsažená chrání lidský organismus před zhoubným bujením. Před určitými typy rakovin podle dvou nezávislých studií dokáže ochránit především kvalitní červené víno. Ta samá látka dle jiného výzkumu hraje dokonce velkou roli v prevenci Alzheimerovy choroby. Opět však upozorňujeme na pojem malé množství.

Bílé pro kuřáky

Jste-li kuřákem, dejte si tu a tam skleničku bílého. Fenolické látky v něm obsažené mírně snižují negativní vlivy nikotinových cigaret na organismus.

Proti chmurům a stresu

Také vám připadá, že máte po sklence lepší náladu? Víno totiž povzbuzuje nervový systém a zvyšuje přísun kyslíku do mozku. Proto nám to po sklence také lépe myslí.

Víno jako dárek

Víno je také skvělým dárkem. Jaké ale darovat? Samozřejmě to nejkvalitnější, ideálně archivní. U vína totiž platí, že čím je starší, tím lepší. Ne nadarmo se říká “zraje jako víno”.

Archivní vína k narozeninám

Kulatiny, výročí a další významné události si žádají archivní vína. Je libo archivní víno k 50. narozeninám? Máte ho mít. Přímo z roku narození oslavence. Na e-shopu Wineme.cz jsou ale k sehnání vína k 18. i 85. narozeninám. Uložená v dřevěném boxu vystlaném slámou. Uvidíte, že obdarovaný bude nadšený.

Napsat komentář