Plast je pro přepravky dokonalý materiál

Uskladňovat, potažmo vozit zboží přes celou planetu je jednak logistický oříšek, jednak náročný úkol pro přepravky.

Ty totiž musí vydržet neskutečný nápor, což ne všechny materiály zvládnou. Plast je k tomuto účelu jako dělaný. Může se totiž pyšnit celou řadu vynikajících vlastností.

Přepravit se v nich dá takřka všechno

Mnoho lidí má zcela neprávem plast pořád za trochu méněcenný. Vycházejí však ze špatných předpokladů. Je jasné, že levné zboží typu zahradní židle za dvě stovky, které má doma snad každý majitel zahrady, nemohou být natolik kvalitní, jako venkovní nábytek ze jednotky tisíc.

Přepravky z plastu jsou však vyráběny jiným, daleko sofistikovanějším způsobem, a i proto vydrží mnohem více než laciné výrobky. Jinak by se totiž nedaly vůbec použít. Pro skladování, potažmo přepravu je maximální houževnatost nezbytná. Ovšem nejen ta. Plastové přepravky jsou poptávané také proto, že se snadno čistí.

Vydrhnout třeba dřevěnou krabici tak, aby byla kompletně čistá, je většinou nemožné, nemluvě o zápachu, který dřevo rádo přejímá. A to není dobrá vlastnost, zvláště pro převoz potravin.

Rovněž i termoboxy se běžně vyrábí z plastu, alespoň jejich větší část. Termobox je velmi užitečný, když je potřeba udržet vnitřek dlouhodobě při stabilní teplotě, ovšem bez externího zdroje tepla, respektive chladu.

Způsoby přepravy

Bedny, potažmo menší přepravky, se běžně převážejí na ještěrkách. Ovšem to platí hlavně pro větší skladiště. V menších prostorách ještěrky nemohou příliš manévrovat, a proto se například v obchodech moc nepoužívají.

Nicméně bez nějakého přepravníku by byla manipulace se zbožím příliš náročná, a tudíž neefektivní. Z toho důvodu se k tomuto účelu používá plastový vozík na přepravky, případně nějaký jeho ekvivalent. Sice je potřeba k jeho fungování využívat živou sílu, nicméně vozík je koncipován tak, aby s ním mohli běžně pracovat i méně zdatní jedinci.

Napsat komentář