Operativní leasing aneb řiďte bez starostí

Vlastnit automobil znamená mít svobodu – najednou se dostanete kamkoliv, aniž byste se museli spoléhat na MHD, vlaky či autobusy. I tohle ovšem má svou stinnou stránku. Každé auto něco vyžaduje. Bude žádat vaši pozornost, pravidelné prohlídky, přezouvání kol, výměnu oleje, kontrolu hloubky vzorku, platbu pojištění, výměnu brzdových destiček a mnoho dalších povinností. Existuje však způsob, jak se jich zbavit a jezdit bez starostí.

Tato jedinečná služba pro lidi, kteří nechtějí řešit zbytečnosti a touží po bezproblémové možnosti pravidelně používat nové auto, se jmenuje operativní leasing. V posledních letech si získává na popularitě a už dávno ho nevyužívají jen časově vytížení manažeři. V oblibě ho mají i ženy, které se nechtějí starat o technickou stránku vozidla, a všichni, co nemají v plánu ztrácet čas. Prostě a jednoduše jde o službu korespondující se současným životním stylem úspěšných lidí.

Žádné zbytečné starosti

Pokud si vezmete auto na operativní leasing, platíte měsíčně dohodnutou částku, v rámci níž dostanete různé služby. Obvykle záleží na tom, u koho si leasing domluvíte a jaký balíček si vyberete. Zpravidla bývají v ceně havarijní pojištění, dálniční známka, přezouvání kol a pravidelné kontroly v servisu. Mnohdy získáte i někoho, kdo vás vytáhne z problémů v případě nouze – pošle vám odtahové vozidlo, pomůže vám vyřešit pojistnou událost. Cílem společností poskytujících operativní leasing je ušetřit vám starosti.

Nové auto každých pár let

Pak je tady ještě jeden důvod, proč si lidé pořizují vozidlo na operativní leasing. Funguje totiž tak, že měsíční částku platíte třeba dva nebo tři roky, než vyprší smlouva. Za tu dobu samozřejmě nestihnete splatit plnou hodnotu vozu, což ale nikomu nevadí. Až určená doba proběhne, dostanete možnost uzavřít novou smlouvu na úplně jiné auto. Vyberte si třeba z vyšší třídy, nebo naopak nějaké levnější podle aktuálních finančních možností. Případně odkoupíte za zůstatkovou cenu „staré“ vozidlo, spousta leasingových firem tuto variantu nabízí. Operativní leasing je tedy jedinečná šance, jak každých pár let získat nový automobil, ačkoliv nemáte dostatečný kapitál na jeho pořízení. Tím pádem se z něj stává vhodné řešení pro mladé lidi.

Tip: Velmi oblíbený je operativní leasing i u podnikatelů. Ti si totiž mohou měsíční splátky dávat do nákladů.

Přijatelné ceny a různé balíčky

Ptáte se, kolik to všechno stojí? Odpověď na tuto otázku je poměrně těžká. Záleží na tom, jaký vůz si vysníte a kterou variantu balíčku zvolíte. Můžete se dostat cca na 3000 Kč měsíčně, ovšem takové BMW řady 4 se bude pohybovat spíš kolem 15 000 Kč. Jestli si chcete udělat lepší představu, není nic jednoduššího než se podívat na konkrétní nabídky. Mrkněte na https://www.driveto.cz/ a začněte i vy jezdit bez zbytečných starostí.

Napsat komentář