Plastová, dřevěná, hliníková, špaletová okna – znáte jejich výhody?

Jako ve všem, i při pořizování nových oken máte na výběr. Abyste se rozhodli správně, je dobré znát vlastnosti a výhody jednotlivých typů.

Cenově dostupná plastová okna

Plastová okna jsou v současné době hojně využívaná. Jsou totiž relativně levná, zároveň však dokážou svými vlastnostmi zajistit energetickou úsporu v podobě tepelné izolace. Spolehlivě ztlumí i ruch zvenčí. Už dávno neplatí, že musí být pouze v bílé barvě. Vybírat lze z mnoha odstínů tak, aby perfektně ladila s venkovní fasádou domu. Báječně se udržují a jejich odolnost vůči poškození je značná.

Dřevěná klasika nezklame

Zastánci přírodních, obnovitelných materiálů jistě ocení dřevěná okna. I ta poskytují skvělou tepelnou a zvukovou izolaci. Jejich nespornou výhodou je příjemný vzhled. Není třeba se nijak obávat možného poškození oken v důsledku vlhkosti, dřevokazné houby či měnících se teplot. Současné výrobní postupy efektivně předchází vzniku jakýchkoliv pozdějších defektů.

Hliníková okna pro náročné

Hliníková okna jsou tak trochu specialitou. Nejlépe odolávají opotřebení, venkovním vlivům i nadměrnému používání. Hodí se především do komerčních budov. I tato okna výborně tepelně a zvukově izolují. Kombinace dřeva a hliníku propůjčuje oknům luxusní vzhled.

Špaletová okna na historické budovy

Jestliže žijete v domě s historickou hodnotou, nedostanete při rekonstrukci oken povolení památkového úřadu k instalaci jiných než špaletových oken. Nic se však neděje, protože současná špaletová okna v sobě snoubí adekvátní vzhled s vlastnostmi plastových oken. Tepelná a zvuková izolace jsou samozřejmostí.

Prověřená firma je zárukou spokojenosti

Jedna věc je vybrat optimální okna. Druhá pak oslovení profesionálů, kteří jsou schopni vám nabídnout okna, montáž a to vše za rozumnou cenu. JIS s více než 25 lety zkušeností klade důraz na precizní práci. Kombinace kvalitních německých materiálů a šikovnosti českých řemeslníků nezklame.

Napsat komentář