Pletení je skvělá zábava pro každého. Užitečně vyplníte čas a vyrobíte si krásné oblečení i doplňky

Hledáte tu pravou zábavu na volné zimní večery? Chcete trávit čas plnohodnotně a užitečně, i když venku mrzne a nechce se vám ani vystrčit nos? Pak se můžete pustit do ručních prací. Těm se rády věnovaly už naše maminky, babičky a prababičky. A v žádném případě nevyšly z módy. Naopak, stále častěji se na internetu objevují blogy i celé portály zaměřené právě na rukodělné činnosti. Často je najdete pod zkratkou DIY (anglicky „do it yourself“). Skvělou náplní volného času je například pletení.

Pletení zvládnou lidé každého věku, dokonce i děti a senioři

Líbí se vám nápadité čepice, šály a svetry? S trochou cviku a trpělivosti si je nemusíte kupovat nebo objednávat na zakázku. Vytvořit si je můžete i sami. Stačí ovládnout techniku pletení, vybrat ten pravý vzor, nakoupit potřebné pomůcky na pletení a s chutí se pustit do práce. Pokud již máte s pletením zkušenosti, rozhodně se nemusíte bát pustit se do většího projektu třeba hned teď. Pravděpodobně navíc máte doma i veškeré potřebné pomůcky na pletení. Začátečníkům se vyplatí začít například s šálou, jejíž pletení je jednoduché a zvládne ho opravdu každý.

Začínáte s pletením? V první fázi vám budou stačit jehlice a vhodná příze nebo vlna

Velku výhodou pletení je, že pomůcky na pletení pořídíte za pár korun. Dvě jehlice a klubíčko navíc nezaberou příliš místa. Pokud se do pletení zaberete, můžete si s sebou vzít celou výbavu i na dovolenou. Zdatné pletařky dokonce často pletou i ve vlaku nebo v autobuse, není pro ně problém ani sledovat při pletení oblíbený seriál.

Jaký materiál vyberete, je jen na vás. Výběr je opravdu široký

Vlna i příze na pletení jsou dostupné v mnoha barvách a provedeních. Můžete zvolit huňatou vlnu na hřejivý a chundelatý zimní svetr. Nebo naopak jemnější přízi, ze které vytvoříte lehký svetřík vhodný na letní večery. Skvělou volbou je duhové klubíčko s barevnými přechody. Upletete z něho nádhernou šálu, šátek i tílko.

Napsat komentář