Podle čeho vybrat ponožky

Každý z nás má ve své skříni mnoho párů ponožek. Jsou nedílnou součástí našich šatníků. Ponožky jsou nutností, bez které se nikdo z nás neobejde. Vybírejte podle ročního období, velikosti i materiálu. Pokud například udeří mrazy, určitě využijete termo ponožky.

Když nestačí termo ponožky, zabere ovčí vlna

Pánské ponožky z ovčí vlny vás spolehlivě zahřejí. Proto je volte, pokud vaše nohy opravdu potřebují zahřát. Na chatě či chalupě, kde od spodu táhne, se bez nich asi neobejdete. Ani dámy nepřijdou zkrátka, dámské ponožky z ovčí vlny jsou na trhu také, stejně, jako dětské. Kvalitní a velmi praktická ovčí příze účinně prohřeje vaše nohy i v těch největších mrazech. Ovčí vlna má vynikající termodynamické vlastnosti a je výbornou ochranou před chladem a zimou. Materiál, jako je ovčí vlna, je používán již po celá staletí, a je opravdu prověřeným kvalitním materiálem.

Bavlněné ponožky nikdy nezklamou

Léty ověřenou klasikou, která nikdy nezestárne, jsou bavlněné ponožky. Jde o jasnou sázku na jistotu. Ponožky z kvalitního bavlněného vlákna skvěle odvádí pot i zápach. Bavlněné pánské ponožky užijí všichni muži při sportu, kdy se nosí hlavně ty bílé, často kotníčkové, ale i při fyzicky namáhavých činnostech. Určitě potěší i ženy a děti, které neustále vesele skotačí. Až vám zase zmizí další ponožky kdesi pod postelí a nenajdete druhou do páru, určitě oceníte svoji ponožkovou zásobu.

Teplé dámské ponožky

Kvalitní 100% bavlněné ponožky se pak vyrábí bez použití umělých vláken a jsou poté vhodné i pro. Bavlněné ponožky jsou v zimě hřejivé a v létě eliminují zápach a dobře odvádí vlhkost.

Bambusové ponožky

Hitem posledních let jsou bambusové ponožky. Lze je opět zvolit i ve zdravotním provedení. Bambusové ponožky jsou antibakteriální a hypoalergenní. Ponožky z bambusu jsou oblíbené a jsou vhodné také pro vaše děti. Bambusové ponožky jsou velmi pevné s dokonalým odvodem a absorpcí vlhkosti.

Bambusová vlákna mají vysokou odolnost proti bakteriím, plísním i kvasinkám. Ty jsou původcem zápachu, mykóz a další kožních onemocnění nohou. Z přírodního bambusu se vyrábí celulózové bambusové vlákno. Bambus roste velmi rychle a je ekonomicky výhodnou plodinou. Bambusové ponožky jsou čistě přírodní a ekologické pěstování i výroba jsou velkou výhodou. Až vám tedy příště vaše pračka další ponožku do páru spolkne, zásobujte se raději dopředu.

Napsat komentář