Pořiďte si do své nové kuchyně v luxusní vile na klíč granitový dřez typický pro svůj atraktivní vzhled a vysokou odolnost

V případě, že se rozhodnete, že si necháte postavit luxusní vilu na klíč, můžete si rovněž zajistit i profesionální služby interiérového designéra, který vám pomůže se zařízením jednotlivých místnostní. Druhou možností je, že si vše obstaráte sami, což je ideální volba pro ty z vás, kteří disponují dostatkem volného času, mají estetické cítění a proces vybavování domu jim činí radost. Je ovšem nutné vybrat i prvky, které mnohdy vyžadují odborný zásah při montáži a právě takovému se dnes budeme věnovat. V článku se dočtete o granitovém dřezu společnosti Teka, který má řadu předností, ale vyžaduje dodržení jistých postupů při údržbě.

Při zařizování luxusní vily na klíč počítejte s tím, že u některých prvků bude nutné přizvat si na pomoc odborníky – montáž kuchyňské linky a granitových džezů svépomocí by se vám nemusela vyplatit

Každý výrobce granitových dřezů má svou vlastní patentovanou technologii, kterou se snaží odlišit od konkurence. To platí i o výrobci Teka, jehož granitové dřezy jsou vyráběné z vysoce kvalitního materiálu Tegranit, což je materiál velmi podobný přírodnímu granitu. Jedná se o patentovanou směs složenou z 80 % křemičitého písku, 15 % pojiv a 5 % barviv. Předností tohoto materiálu je jedinečná struktura, velká hloubka i skutečnost, že se téměř neopotřebovává, nebledne a snadno se čistí.

Hlavní předností dřezů Teka je jejich snadná údržba

To, že jsou granitové dřezy v domácnostech stále oblíbenější, je dáno kromě jejich odolnosti také snadnou údržbou. Tegranitové dřezy Teka jsou probarvené v celé své tloušťce, proto jim příliš nevadí škrábance a mechanická poškození, jsou totiž na tomto povrchu vidět minimálně.

Granit obecně je neporézní materiál, snadněji proto odolává vodnímu kameni a na jeho povrchu se nevytváří nevzhledné mapy, jako tomu bývá například u nerezových dřezů. Granitové dřezy z tohoto důvodu nemusíte po jejich použití vysušovat, stačí, když je pouze opláchnete studenou vodou. Tím povrch ochráníte, aby se na něm neusazovaly zbytky jídla a šťáv.

Pokud se na vašem dřezu vodní kámen i přesto usazuje, je možné, že bydlíte v oblasti s tvrdou vodou. Zavápňování předejdete tak, že dřez po každém použití vysušíte hadříkem do sucha. Můžete také využít speciálního odvápňovače přímo od výrobce granitových dřezů – například odvápňovač Teka Durgol Express.

Při čištění dodržujte několik základních pravidel, která zajistí, že dřez dlouho vydrží

  • Tegranitové dřezy Teka jsou velmi odolné vůči mechanickému poškození. Můžete je proto čistit všemi dostupnými kuchyňskými čistidly včetně písků. Díky jejich homogenitě a celistvé probarvenosti se můžete prodřít jen na tentýž materiál.
  • Nedoporučujeme vám ale, abyste k očistě povrchu využívaly drátěnky nebo kovové houbičky. Pravidelné čištění a drhnutí takovými prostředky by mohlo tegranitovému dřezu uškodit a mohly by se na něm objevit nevzhledné rýhy a oděrky. Menší škrábance můžete jemně rozleštit pomocí speciální lešticí pasty a houbičky, které si také můžete zakoupit u výrobců granitových dřezů.
  • Při údržbě doporučujeme použít jemný neabrazivní hadřík, s jehož pomocí nečistoty snadno oddělíte od granitového povrchu. Nezapomeňte ovšem hadřík nebo houbičku odkládat mimo dřez. Pokud byste je totiž nechali odpočívat na tegranitovém materiálu, mohl by se jejich vlivem poškodit – pod hadříkem by se např. usazoval vodní kámen.
  • Tegranitové dřezy sice odolají běžným pádům nádobí – nemělo by jim to nijak uškodit, Vyvarujte se ale například toho, abyste na nich sekali maso nebo naklepávali řízky.
  • Jsou odolné i vůči teplotním šokům, odolají teplotám do 180 °C, pokud byste chtěli na dřez odložit nádobí s vyšší teplotou, použijte podložku.
  • Při používání tegranitových dřezů Teka mějte na paměti, že slouží výhradně pro kuchyňské účely. Vyvarujte se proto vlévání silně barvicích látek do dřezu, mohly by vniknout do mikropórů tegranitového materiálu.

Tip: Zjistěte, proč je vhodné pořídit si vestavěné spotřebiče.

Při výběru konkrétního typu dřezu berte v potaz dispozice dané kuchyně. V nabídce jsou dřezy rohové, kulaté i hranaté. Můžete si pořídit dřez s odkapávací plochou i bez ní. Záleží jen na vašich preferencích, velikosti kuchyňské linky a pracovní plochy, kterou máte k dispozici. Podívejte se i na 10 tipů do kuchyně, díky kterým budete vařit rychle a efektivně.

Jaký typ granitového dřezu byste si vybrali do své kuchyně? Vybrali byste si nejprve dekor kuchyňské linky, nebo dřez?

Napsat komentář