Potřebujete novou autobaterii? Poradíme, jak vybrat tu nejvhodnější

Hlavně v období, kdy se čím dál více ochlazuje, nás může nepříjemně potrápit problém s nestartováním vozu. Na vině je často stará a již nedostačující autobaterie. Řešení bývá v tomto případě víceméně snadné. Stačí si vybrat nový akumulátor a vyměnit ho za ten starý. Právě při výběru se však můžete potkat s různými problémy a hlavně s pestrou nabídkou, kdy si nebudete vědět rady ohledně správného typu.

Na jakých parametrech záleží?

Nejdříve je dobré si říci, na jakých parametrech záleží a co nás bude zajímat. V případě autobaterií jde hlavně o jejich kapacitu. Ta musí být dostatečně velká, aby bylo možné získat startovací proud o dostatečné hodnotě. Údaj o doporučené kapacitě baterie uvádí výrobce vozu v manuálu. Podobně důležitá je i hodnota startovacího proudu. Ten nesmí být příliš malý, ale zároveň by neměl být zbytečně vysoký, aby nedocházelo ke zbytečnému opotřebování startéru a dalších součástek. Pokud si nejste jisti, jaké hodnoty jsou nejlepší pro váš vůz, může vám pomoci filtrování na internetovém obchodě, kde jednoduše zadáte značku a model vozu získáte nabídku vhodných akumulátorů, takže se dále rozhodnete už jen podle značky či ceny.

Pro domácí kutily

Ti šikovnější se pustí do výměny akumulátoru sami, protože nejde o nic těžkého. Pro drobnější práce na autě, ale i v jiných oblastech, se mohou hodit i svařovací – dráty, které můžete zakoupit přes internet společně s baterií. Opět je potřeba zvolit svařovací – dráty o požadovaných parametrech, takže musíte vědět, co děláte a jakou součástku k tomu potřebujete. V momentě, kdy si nejste příliš jistí, ponechte práce raději na profesionálech ve specializovaném servisu. V opačném případě ale stačí zasednout k počítači a objednat si potřebné součástky, které dorazí rovnou až k vám domů.

Napsat komentář