Poznávejte Itálii, zamilujete se okamžitě

Říká se, že kdo jednou navštíví Apeninský poloostrov v pověstném tvaru vysoké kozačky, navždy si jej zamiluje. Může se jednat o klasické batůžkáře, účastníky poznávacího zájezdu i členy rodinné dovolené. Dovolená v Itálii může pojímat poznávání Jaderského i Středozemního moře, drsných Alp s ferráty a outdoorovou turistikou, Toskánsko, historii dýchající z Říma, Benátek, Vatikánu i tajemství ukrývající se v sicilské oblasti. Nemluvě o gurmánských prožitcích pravých italských zmrzlin, skutečné pizzy i kávy na desítky variací.

Možnosti pro odvážlivce, odpočinkové i sportující turisty

Apeninský poloostrov dostál svému jménu díky pohoří, které páteřně prochází napříč celou Itálií. Vyznavači zimních sportů, letní pěší a cykloturistiky znají zalesněné hory s vrcholem Gran Sasso pokrývajícím evropský nejjižnější ledovec. Horské průsmyky i čarokrásné vrcholy zasahují k mořím Ligérskému, Tyrhénskému, Jadranskému a Jónskému. (Proto si nezapomeňte k cyklistické nebo outdoorové výbavě přibalit i plavky.)

Deset nejkrásnějších pláží v Itálii

Komu neučarovaly horské masivy tolik jako písečné pláže, průzračně modrá mořská voda, může se směle vydat jak na východní, tak na západní pobřeží. Desatero nejkrásnějších pláží Itálie najdete na Sicílii, Sardiinii a Elbě. Mezi Janovem a Pisou najdete Monterosso al Mare La Spezia, nedaleko sicilského Palerma zas San Vito la Capo, u Jadranu Vieste a na jihu Itálie Otrago. Nedaleko San Marina a Rimini leží Riccione, u Bibione Lignano Sabbiadoro a v Sardinii San Teodoro. Kouzelná panoramata i průzračnou vodu objevíte na celém ostrově Elba. Na seznam světového kulturního dědictví UNESCO se právem zařadilo jihoitalské Amalfské pobřeží jako jedno z nejkrásnějších míst na světě. Poslední na seznamu nejpřívětivějších pláží Itálie je Balzi Rossi u vesničky Ventimiglia na severu Itálie.

Vyberte si sami, organizaci nechte na cestovní kanceláři

Ať už si vyberete jakoukoliv oblast pro vysokohorskou turistiku, lenošení na pláži a oddávání se bezstarostnému odpočinku během letní (ale i zimní) dovolené, neodkládejte včasnou rezervaci zájezdu a ubytování. Pomoci vám ve vhodném výběru dovolené v Itálii může srovnávač zájezdů, cen a přidružených služeb NewTravel.cz. Díky přehlednému a jednoduchému výběru si najdete zájezdy do Itálie podle svých představ a možností s tím, že smlouvu uzavřete u konkrétní cestovní kanceláře, jež bude ručit za dopravu, kvalitu ubytování a služby delegáta na místě. Poznávejte Itálii se zkušenými organizátory, budete ušetřeni nepříjemností s obsazeností hotelů a nedostatečnými kapacitami u přepravce.

Napsat komentář