Prakticky zařízená vstupní hala se neobejde bez správného botníku

Vstupní hala či chodba je místem, kde se připravujeme na obchod z bytu a odkládáme své svršky při příchodu. Musí tedy splňovat několik požadavků na funkci. Uložení bot a vytvoření dostatečného volného prostoru na chodbě může být uměním, ale se správným botníkem se vám to jistě povede. Podívejte se na základní rady pro výběr toho pravého botníku.

Jaké existují druhy botníků?

Výběr botníků má mnoho specifik. Než se pustíte do jeho nákupu, položte si několik otázek. První z nich se týká prostorových dispozic vaší vstupní chodby. Jestli se vám vejde velký či pouze malý botník. Dalším kritériem výběru je počet bot, které plánujete uskladnit. Otázka botníků se většinou týká hlavně žen, protože mívají větší počet párů bot a z toho důvodu potřebují i více místa pro jejich uložení. Naštěstí si mohou vybírat z různých variant, jako jsou například sedací botníky, policové, výklopné a běžné regály.

Sedací botníky

Samostatnou kategorií, která spojuje hned dvě funkce v jednu, jsou sedací botníky. Dá se do nich uložit poměrně velké množství bot, působí esteticky a navíc vám nahradí stoličku pro pohodlné posazení při obouvání. Botníky s místem pro sezení mohou být nízké s nahoře příjemným čalouněným sedákem. Takový praktický sedací botník s úložným prostorem navíc dokáže i pěkně vypadat a nezabere tolik místa.

Volba podle prostoru a požadavků

Konkrétní botník volíme nejen podle prostorových možností, ale v úvahu bereme i řadu dalších věcí. Roli hraje design, kdy si můžete vybrat z celé řady barevných variant a dřevěných materiálů. U botníku sledujte jeho výšku a šířku. Zaměřte se i na to, kolik párů bot do něj uskladníte. Do úzkých chodeb se například hodí výklopné botníky, které se liší počtem poliček a celkovou velikostí.

Napsat komentář