Rekreační pobyt na Šumavě: Za sportem i odpočinkem

V rámci udržování dobré fyzičky a psychického odreagování je nejlepší vyrazit alespoň několikrát do roka mimo domov. Odpočinete si tak od běžného pracovního shonu a na pár dnů necháte problémy, které vás doma trápí, za sebou. Jako tip na příjemně strávenou dovolenou vám přináším možnost pobytu na Šumavě, a to v malé obci Kvilda.

Hlavní přednosti Kvildy

Pokud dáte na mě a zvolíte ubytování na Horské Kvildě, věřte, že vám zde postačí pár dní a skvěle si odpočinete. Na Kvildě budete na zdravém vzduchu, Šumava patří v tomto směru vůbec k nejpříjemnějším místům v Čechách. Zároveň si zde ale budete moci zasportovat. Na Kvildu se dá zajet v jakémkoliv ročním období.

Rekreační pobyt můžete pojmout vyloženě jako odpočinkovou a relaxační záležitost. V případě, že máte rádi spíše aktivní odpočinek, nebudete rovněž zklamáni. V zimě se zde dá lyžovat. Čekají tu na vás desítky kilometrů běžeckých tras, které vedou po celé Šumavě. Přímo na Kvildě pak máte sjezdovku. A není to od ní nijak daleko k ubytování.

Ubytování najdete přímo v obci

Zázemí najdete v nedalekém Penzionu Kvilda, který nabízí několik útulně zařízených apartmánů, z nich největší pojme až 8 osob. Každý apartmán v rámci rodinného penzionu je velmi prostorný, disponuje vlastním sociálním zařízením a kuchyňkou. Jde o příjemné místo, kam můžete vyrazit sami, s přáteli či třeba celou rodinou.

Vyrazit sem můžete v létě i zimě

Pokud zrovna neholdujete zimním sportům, dá se na Kvildu jet i mimo hlavní zimní sezonu. Tamní příroda láká na krátké i celodenní výlety po okolí, třeba v pramenu Vltavy. Během nich načerpáte novou energii a uděláte zároveň něco pro své zdraví. Na Kvildu se zkrátka vyplatí jet nejen za odpočinkem, ale i za sportem.

Napsat komentář