Přemýšlíte o zateplení domu? Získejte dotaci z programu Nová zelená úsporám

Obnovení programu Zelená úsporám od Ministerstva životního prostředí má za cíl podpořit ještě větší modernizaci bydlení a snížení nákladů na vytápění. Příspěvek je možné dostat na nejrůznější úpravy a v případě rodinného domu se může poskytnutá částka vyšplhat až do výše 5 miliónů korun. Na co všechno se dá získat dotace? To se dozvíte v článku.

Výměna oken a zateplení

O příspěvek můžete požádat ve chvíli, kdy provedete výměnu oken, dveří či zateplení domu s cílem snížit energetickou náročnost budovy. Žádoucí je i budování takzvaných zelených střech a venkovní stínící techniky. Situací, na které se dotace vztahuje, je ještě o něco více. Než se pustíte do stavebních úprav, podívejte se, na co všechno můžete získat příspěvek a podle toho se pusťte do modernizace domu. Snížené náklady na provedené opatření i následné nižší účty za energie vám budou dělat radost ještě několik let po dokončení úprav.

Modernější a úspornější vytápění

Jedním z důležitých bodů, na které se dotační program Nová zelená úsporám soustředí, je modernizace vytápění. Dotovaná je tak výměna starých kotlů na pevná paliva za plynový kotel, vytápění na biomasu či tepelné čerpadlo. Výhodou těchto řešení je nejenom snížení negativního dopadu na životní prostředí, ale také úspornější a levnější provoz. Další bonusy se dají získat v kombinaci s takzvanou Kotlíkovou dotací.

Příspěvek i na výstavbu nového domu

V případě, že máte v plánu stavět nový nízkoenergetický dům, můžete požádat o dotaci. Projekt však musí splňovat nároky na nízkoenergetický provoz. Výhodné jsou také například v poslední době hodně moderní pasivní stavby. Příspěvek pokrývá určitou procentuální část nákladů a další výhodou je i levný provoz nového moderního domu v budoucnu. Žádat o dotaci z tohoto programu je možné až do roku 2021.


Zajímá vás, jak ušetřit za energie? Potřebujete poradit se zateplením domu, dotacemi nebo třeba s volbou vhodného vytápění? Na webu E.ON Rádce najdete mnoho praktických tipů a triků pro úspory elektřiny a plynu v domácnosti a můžete si zde snadno  domluvit osobní, telefonickou či emailovou konzultaci s energetickým poradcem.

Napsat komentář