Při výběru kancelářské i dětské židle dbejte v první řadě na ergonomii

Zařizování domova může být skvělá zábava, je však třeba postupovat z rozmyslem. To platí jak při stěhování do úplně nového domu či bytu, který je jako kniha s nepopsanými listy, na nichž začínáte tvořit úplně nový příběh, tak v případě, kdy jste se rozhodli provést změny ve stávajícím obydlí. Popustit uzdu fantazii je vždy povoleno, nicméně zároveň je na místě dodržet některá základní pravidla. Mezi ně patří vhodné rozvržení obytného prostoru tak, aby uspokojoval potřeby všech členů rodiny. Každý by měl mít ideálně vlastní pokoj; není-li to možné, alespoň soukromou zónu. A dostatek prostoru je třeba zajistit i pro společné činnosti.

Pracovna se bez kancelářské židle neobejde

Kromě kuchyně, obývacího pokoje a ložnice potřebují mnozí i pracovnu, případně místo stranou od běžného ruchu, kde se mohou v klidu věnovat práci. Patříte-li mezi ty, kteří podnikají a jistou část agendy řeší z domova, rozhodně se neobejdete bez stolu s dostatkem zásuvek, úložného prostoru na dokumenty a kancelářské židle. Stejně tomu je i v případě, kdy překládáte, píšete články, tvoříte grafické návrhy nebo navrhujete projekty nemovitostí a vše hravě zvládnete na vlastním počítači. Jste-li osobou samostatně činnou, případně vám zaměstnavatel umožňuje pracovat vzdáleně, je pro vás domácí kancelář nezbytností.

Kvalita kancelářské židle má velký vliv na zdraví i duševní pohodu

Při dlouhém sezení je nadměrně zatěžována páteř. Řada lidí se proto po nějaké době začne cítit unavena, přestože nedochází k fyzické zátěži. Na vině bývá špatně konstruovaná kancelářská židle, která způsobuje nesprávné držení těla. Často se pak objevují problémy s páteří, otoky a bolesti nohou, migréna a ztráta soustředění, mohou se vyskytnout i další obtíže. Obzvláštní důraz je nutné klást na výběr dětské židle k psacímu stolu. Právě ti nejmenší, jejichž tělo prochází vývinem, jsou nejnáchylnější k vzniku trvalých poškození. Vhodné je pečlivě vybírat i konferenční židle a jídelní stoly.

Napsat komentář