5 dalších způsobů, jak využít silné kancelářské magnety

Pracujete-li v kanceláři, pravděpodobně občas používáte magnetickou nástěnku. Možná také popisovací flipchart nebo bílou popisovací nástěnku zvanou whiteboard.

Dají se dobře popisovat speciálními fixy. Ale dobře na nich drží i silné kancelářské magnety. Zjistěte, k jakým účelům se vám mohou hodit.

Každá feromagnetická plocha ze železa, oceli, plechu, a to i lakované, se dobře hodí jako podklad pro magnety. Jak kancelářské magnety vypadají, z čeho jsou vyrobené, jakou mají sílu? Kam jinam se vám mohou hodit?

Kancelářské magnety jsou určené především do kanceláře, na prezentace, ale i do obchodu, vzorkovny, studia. Můžete s nimi připnout dokumenty, grafy, plánky, tabulky, manuály, pracovní postupy, analýzy. Budete tak mít vše hezky na očích.

Z jakého materiálu jsou kancelářské magnety

Kdysi v kancelářích, ale rovněž ve školách, bývaly na plechových tabulích feritové magnety, černé, zelené i jinak nalakované. Avšak byly dost slabé, moc papírů na tabuli neudržely.

V současnosti jsou nejoblíbenějšími magnety neodymové. Jsou velice silné, vyrobené ze směsi neodymu, NdFeB. K přicvaknutí i více listin stačí menší neodymové magnety než byly kdysi slabší feritové.

Druhy a tvary kancelářských magnetů a 5 způsobů využití

Mezi kancelářskými magnety je velký výběr různých typů, barev, tvarů, které se dají kombinovat, například:

  • magnetická ocelová figurka – vhodná na prezentace, do vzorkoven, obchodů,
  • barevné magnetické figurky, třeba červené nebo v jiné barvě – perfektní pro barevné odlišení, také na ledničku pro přicvaknutí vzkazů, nákupních seznamů,
  • magnety s kovovým vzhledem – ideální na přicvaknutí fotografií ke kovové nástěnce,
  • barevné kotoučové magnety na umístění informací k plechové skříni, na kovovou konstrukci ve výrobě,
  • zapouzdřené neodymové magnety v transparentním pouzdře k označení či připevnění popisků v regálech, skladech, na veletržním stánku, výstavě.

Kancelářské magnety tak mají široké uplatnění i na mnoha dalších místech.

Napsat komentář