První společné bydlení

Chystáte se s partnerem začít společně žít a rozhodujete se, zda si pořídíte byt či dům, případně si najdete pronájem? Nejdříve budete muset přehodnotit vaše reálné finanční možnosti. Splátky hypoték sice bývají nižší než ceny pronájmů a mohlo by se zdát, že pořídit si vlastní byt bude jednodušší a úspornější varianta.

Ano, je pravdou, že pořízením vlastního bydlení investujete do své vlastní budoucnosti, ale je potřeba uvědomit si, že hypotéka je dlouhodobý závazek. Proto, zejména páry, které jsou spolu kratší dobu, by měly jako první společné bydlení upřednostnit spíše pronájem. V současné době je nabídka pronájmů velmi široká a hezké byty se na stránkách realitních kanceláří příliš dlouho neohřejí. Mnohdy je o byty tak velký zájem, že jsou během velmi krátké doby zarezervovány.

V nabídce jsou jak byty bez vybavení tak byty zařízené. Právě varianta zařízeného bytu je ideálním řešením pro první společné bydlení. Páry se tak vyhnou řešení problému, kdo bude co kupovat. Pokud je každý z páru z jiného města, vyvstává další problém a to kde si budou hledat bydlení. Jestliže nemá ani jeden závazky ve svém městě je nejjednodušším řešením najít si bydlení úplně v jiném městě. Velmi atraktivní lokality je možné najít v kategorii prodej bytu České Budějovice. Toto město s bohatou historií nabízí spoustu sportovních možností i kulturního vyžití. Stejně tak je ale zajímavá také západočeská metropole, kde najdete pronájem bytu Plzeň. Byty jsou zde v nabídce ve všech velikostech.

Vybrat si můžete novostavby i starší byty. Jestliže vás některý z bytů osloví, ale raději byste žili ve vlastním, pak se podívejte také na stránky www.eurobydleni.cz/byty/plzen/prodej/. Mnohdy se totiž stává, že byty bývají v nabídce k pronájmu i k prodeji. Bydlení v Plzni i Českých Budějovicích nabízí vše, co potřebujete ke spokojenému životu.

Napsat komentář