Rekonstruujete? Třeba na fasády lze získat příspěvek

Důvodů k rekonstrukci může být mnoho. Možná vám zatéká střechou, chystáte se předělat podkroví, nebo zateplit. Pokud úpravami snížíte energetickou náročnost domu, to znamená zateplíte fasádu či vyměníte okna, dost možná máte nárok na nějaký zajímavý finanční příspěvek.

Zateplení domu vyžaduje nějakou investici, ta se vám ale časem vrátí. Její návratnost určitě urychlíte, když si požádáte o příspěvek. Na jaký dosáhnete?

Nová zelená úsporám Light pro domácnosti s nižšími příjmy

Poměrně velký zájem byl v Česku o podporu v rámci dotačního projektu Nová zelená úsporám. Aktuálně běží Nová zelená úsporám Light, program určený pro nízkopříjmové domácnosti. Chystáte se například měnit okna, zateplovat dveře nebo by zateplit potřebovala vaše fasáda? Jestliže pobíráte starobní či invalidní důchod 3. stupně, nebo pobíráte příspěvek na bydlení, máte nárok.

Dotaci lze využít také na kotle, fotovoltaické systémy, stínicí techniku apod. Pro fasády můžete získat až 150 000 Kč.

Příspěvek či bezúročná půjčka od města

Také některá města přispívají na opravy a stavby domů – třeba Stochov, Velvary a Slaný. Například ve Velvarech mohou žadatelé dostat až 100 000 Kč na opravu vnější části domu. Vztahuje se to na okna, střechy a fasády. Za dotace lze nakoupit třeba šedý fasádní polystyren 120mm, stejně tak fasádní barvu.

Když zateplit, tak pořádně

Některé domy, které byly zateplovány před dlouhými desítkami let, kdy se boom zateplování objevil, dnes zateplení předělávají za polystyren s širší tloušťkou. Nechte si navrhnout zateplení na míru a nezapomeňte zateplit i osb desky ve štítu.

Zateplení jistě nebudete provádět svépomocí, tak se poraďte s odborníky. Rady vám poskytnou i ve většině stavebnin. Poptejte se například v KMKservis, kde prodávají sádrokartonové desky, osb desky, fasádní polystyren a vše, co potřebujete pro renovaci fasády.

Napsat komentář