Víte, jaké vitamíny potřebují vlasy, abyste měly hřívu jako modelky z titulních obálek časopisů?

Každá žena sní o lesklých, hustých a pevných vlasech. Jenomže ne všechny dámy mají takové štěstí, aby se svou hřívou mohly pochlubit. Naštěstí existují doplňky stravy obsahující vitamíny nezbytné pro vlasovou dokonalost.

Jak už bylo řečeno, hustými kadeřemi se nepyšní všechny ženy světa. Jedna se potýká s mastnými vlasy, druhé zase hodně vypadávají a řídnou, ve většině případech jsou však nevyživené a postrádají šmrnc. Pokud nejste schopné dostat do svého jídelníčku potraviny obsahující cenné vitamíny na vlasy, poohlédněte se po kvalitním doplňku stravy.

Kvalita vlasů je u mnoha žen na hraně

Na kvalitu vlasové hřívy má vliv nespočet faktorů. Ono se to totiž pozná na první pohled. Většina žen se snaží hubnout nebo drží štíhlou linii a zapomíná na dostatečný přísun vitamínů, které jsou obsaženy v pestré stravě. Stejně jako pokožka, tak i zdravé vlasy potřebují denní dávku živin. Prahnete-li po krásných kadeřích, měli byste se vyhýbat stresu, alkoholu a nezdravému životnímu stylu. V neposlední řadě musíte o své kadeře správně pečovat, a to zevnitř i zvenčí. Jakmile péči zanedbáte, vlasy se budou lámat, mastit, vypadávat či ztratí lesk.

Co konzumovat, abyste měli čisté svědomí

Klíčem ke zdravým vlasům je vyvážená strava. Zamyslete se nad tím, zda jíte správné potraviny. V jídelníčku nesmí scházet ty s vitamíny skupiny B, zásadní jsou rovněž vitamíny C, E a A. Nepostradatelné jsou i minerály v čele se zinkem, železem vápníkem, selenem, hořčíkem a draslíkem. Dopřejte si tedy pokrmy, v nichž se tyto blahodárné látky vyskytují. Upřednostněte ryby a mořské plody, luštěniny, mléčné výrobky, listovou zeleninu, maso, vejce, ořechy, semínka i citrusové a bobulovité ovoce.

Pokud vám nepomohou vitamíny na vlasy, kontaktujte raději lékaře. Mějte však na paměti, že se jejich kvalita může zhoršit v době menstruace a menopauzy, v těhotenství, při kojení a kvůli deficitu spánku.

Napsat komentář