Sekční, posuvná, nebo dvoukřídlá garážová vrata?

Už máte doma naprojektovaný nový dům a zasekli jste se u garáže? Možná se tato místnost nezdá ve srovnání s obytným interiérem až tolik důležitá, ale opak je pravdou. Právě tady bude parkovat vaše auto, případně se sem nastěhuje dílna pána domu. Proto je třeba mít promyšleno i uspořádání garáže. Jednou z jejích hlavních prvků jsou bezesporu garážová vrata. Ta jsou dnes k dispozici ve třech základních variantách. Jedná se o modely sekční, posuvné, případně dvoukřídlé. Jestliže neznáte jejich základní přednosti i nevýhody, jste na správném místě. Popíšeme je totiž podrobněji.

Asi nejvyužívanější sekční garážová vrata

Jestliže máte klasickou garáž i dvojgaráž, rozhodně se vyplatí vsadit na sekční garážová vrata. Jejich hlavní předností je velká úspora prostoru. Otevírají se totiž směrem ke stropu. Jedná se o modely vyznačující se několika, většinou čtyřmi, sekcemi. Prakticky jde o sendvičové plochy vyplněné pěnou nebo jiným tepelně izolačním materiálem. I díky precizně řešenému pryžovému těsnění se u tohoto typu garážových vrat setkáme s vynikajícími tepelně izolačními vlastnostmi. Výbornou volbou jsou například sekční garážová vrata Kružík, jež se dodávají ve spoustě dekorů a variací.

Rolovací garážová vrata šetří prostor

Velmi jednoduchou konstrukcí se vyznačují rolovací garážová vrata. Pod stropem garáže nezaberou prakticky žádné místo. Jejich základem bývají nejčastěji dvoustěnné hliníkové lamely vyplněné PUR pěnou. Samozřejmostí je u těchto vrat také přítomnost pryžového a kartáčového těsnění. Chod při zavírání a otevírání mají tato garážová vrata maximálně plynulý, spolehnout se můžete i na vynikající tepelně izolační vlastnosti. To potvrzují tato garážová vrata v Třinci, Ostravě i jiných městech.

Dvoukřídlá garážová vrata nejen pro konzervativce

Máte rádi jistotu klasického otevírání vrat na stranu, anebo do garáže neschováváte každý den auto? Pak si pořiďte standardní dvoukřídlá garážová vrata. I ta se dnes vyrábějí fakticky z totožných materiálů jako předchozí jmenovaná, disponují navíc zámkem se standardním klíčem, takže se dovnitř dostanete jednoduše a bez použití elektřiny.

Napsat komentář