Škoda Enyaq je bezesporu modelem s velkou budoucností

Elektromobilita. Pojem, se kterým se setkáváme už nyní poměrně často, a dá se předpokládat, že se mu budeme v příštích letech věnovat ještě více. Spalovací motory, klasika druhé poloviny dvacátého věku, totiž mají nakročeno k odchodu ze světové scény. S dobou pak jde i proslulá mladoboleslavská automobilka, která připravila pro trh první model s elektropohonem. Ten si poradí i s nepříznivým terénem a díky dojezdu, jenž činí, až 500 km na jedno nabití odpadá i dříve často diskutované mínus elektromobilů. V EU je navíc připraveno na 200 tisíc nabíjecích stanic, stačí už jen zajet k té nejbližší.

Asistenční systémy pomohou na cestách

Dávat pozor na chodce, věnovat se provozu, ale také ideálně zaparkovat. S podobnými věcmi si už nemusíte dělat starosti, protože elektromobil Škoda Enyaq disponuje několika velmi zajímavými asistenčními systémy. Díky devíti airbagům se pak můžete za volantem této české novinky cítit opravdu bezpečně.

Chcete si ověřit stav baterie nebo si prohlédnout další detaily o vozu? Potom vás jistě potěší třináctipalcový displej plný přehledných informací. Stačí tedy jen jediný pohyb ruky a víte vše, co vědět potřebujete!

Potěší i dostatek prostoru pro zavazadla

Objem kufru činí 585 litrů, což jistě stačí na průměrný rodinný nákup. V základní výbavě nechybí devatenáctipalcová kola z lehké slitiny nebo kožený volant, který znamená pohodlí i na delších cestách. Osm reproduktorů, nabíjecí box pro smartphone, výškově nastavitelná přední sedadla. To vše je věc komfortu, jenž je pro Škodovku vždy na prvním místě.

Moderní design a využití trvale obnovitelných materiálů pak dnešní řidiče také potěší. Výhodou je jistě i velmi rychlé dobíjení elektromotoru, čtyři pětiny kapacity mohou být díky tomu nabité zhruba za čtyřicet minut. Bude to tedy naprosto bez čekání a stresu!

Napsat komentář