SOS dětské vesničky převzaly od Porsche Česká republika další vozy značky Volkswagen

Praha, 20. května 2021 – Jednatelé Porsche Česká republika Franz Pommer a Jan Hurt předali tento týden zástupcům nezisková organizace SOS dětské vesničky pět nových vozů značky Volkswagen. Sociálním pracovníkům poslouží k cestám za dětmi z ohrožených rodin.

„Spolehlivá mobilita patří do našeho popisu práce. Proto nás opravdu těší, že můžeme flotilou pěti vozů dlouhodobě podporovat velmi záslužné aktivity SOS dětských vesniček,“ vysvětluje Franz Pommer, jednatel Porsche Česká republika.

Spolupráce největšího importéra automobilů do ČR a SOS vesniček začala loni na jaře, kdy „vesničky“ převzaly první pětici vozů značky Volkswagen. Nestátní nezisková organizace SOS dětské vesničky se tehdy ocitla ve složité situaci, kdy náhle přišla o automobilového partnera. Z nečekané krize pomohla SOS dětským vesničkám blesková reakce společnosti Porsche Česká republika, která pro pomoc ohroženým dětem poskytla pět vozů Volkswagen. Na podzim loňského roku dostaly SOS vesničky nové vozy Volkswagen a v tomto týdnu byla pětice obměněna čtyřmi modely Touran a jedním Caddy.

„Jako Porsche Česká republika nevidíme ve spolupráci s SOS dětskými vesničkami komerční cíle, ale závazek pomáhat. Celá myšlenka souvisí s naší strategií „next generation“, která řeší sociální otázky a záležitosti. Uvědomujeme si, že covidová situace byla pro tyto rodiny velice náročná a zaslouží si naši pomoc,“ doplňuje Franz Pommer.

Vozy slouží primárně k cestám sociálních pracovnic za rodinami, nicméně letos, kvůli koronavirové situaci, byly používány také pro rozvoz potravin nebo pomůcek potřebných k distanční výuce: „V souvislosti s koronavirem přišla řada rodin o veškeré příjmy a zejména maminky samoživitelky často neměly prostředky ani na základní potraviny. Zabezpečovali jsme také ochranné pomůcky, ale i počítače nebo tablety pro děti na distanční výuku,“ říká výkonná ředitelka SOS dětských vesniček Jindra Šalátová. Podle jejích slov vozy Volkswagen během pandemie najezdily 3000-4000 km a pomoci se dočkalo 230 dětí v pěstounských rodinách a 712 dětí z rodin ohrožených odebráním dítěte. „Myslím, že teď, po velmi dlouhém uzavření škol a školek, bude naše pomoc ještě naléhavější,“ doplňuje.

Do pomoci SOS dětským vesničkám se zapojili v rámci dobrovolnických aktivit i samotní zaměstnanci Porsche Česká republika, když se podíleli na výstavbě terapeutické zahrady ve školicím a terapeutickém centru SOS dětských vesniček. Sloužit bude dětem vyrovnávajícím se s raným traumatem, způsobeným například odebráním z rodiny nebo pobytem v ústavní péči.

Úkolem terapeutické zahrady je vytvořit místo, které napomůže komunikaci mezi dětmi a jejich pěstouny či terapeutem. „Naši zaměstnanci odpracovali více než 100 dobrovolných pracovních hodin,“ komentuje Franz Pommer. Zaměstnanci firmy pomáhali např. s výsadbou trávníků, čeká je ještě tvorba hmatového chodníčku, pískoviště, vodních hrátek, hmyzího domečku a dalších zábavných prvků pro děti. „S budováním terapeutické zahrady jsme chtěli začít už minulý rok, nicméně covid tomu nepřál. Letos se to však díky zaměstnancům firmy Porsche ČR, kteří nám ohromně pomohli tím, že přidali ruku k dílu, konečně daří projekt realizovat,“ popisuje celou akci corporate fundraiserka SOS dětských vesniček Jana Pacáková.

Napsat komentář