K investování nepotřebujete miliony!

Ke koupit bytu, domu, pozemku nebo třeba garáže budete pravděpodobně potřebovat částku pohybující se v řádech milionů korun. Investování do nemovitostí je v posledních letech velmi populární, aby také ne, cena bydlení i nadále stoupá. Není to však určitě jediná cesta, jak nenechat ležet své našetřené peníze na účtu. Jednou, a velmi výhodnou, z cest je investování do zlata.

Přesněji do investičního zlata. Představme si pod tím zlaté mince a zlaté slitky. Pochopitelně s certifikátem, který garantuje jejich původ a ryzost. Nakoupit investiční zlato není nic složitého. Jeho ceny se aktualizují každý den, a především, můžete nakoupit, za kolik chcete. Klidně jen za pár tisíc korun. Pokud nechcete, nebudete potřebovat ani miliony. ani vyšší stovky tisíc korun. Záleží samozřejmě také na množství zlata, které si hodláte pořídit. Důležitý je ale ten fakt, že ať už slitky, nebo mince si v menším množství můžete pořídit poměrně levně.

Proč vůbec investovat do zlata?

Investiční zlato disponuje jednou velmi výhodnou vlastností, kterou lze pojmenovat jako stabilita. I když ceny v rámci jednotlivých dní oscilují, dlouhodobá hodnota zlata se drží na své úrovni. Neovlivňuje ji politická, společenská nebo ekonomická situace ve světě. Je to tak ideální prostředek k diverzifikaci portfolia. Investiční zlato patří k bezpečnějším, méně rizikovým investicím. Slouží primárně jako ochrana prostředků před inflací.

Investiční zlato je také garantem likvidity. Slitky a mince, které jsou opatřené certifikáty, garantovaným původem a ryzostí, vám zpětně vykoupí po celém světě. Když náhle budete potřebovat peníze, není problém zlato kdekoliv prodat. A to prakticky okamžitě.

Cena zlata se skládá ze dvou částí. Kromě toho, že ji pomocí střetu nabídky a poptávky určuje trh, má svoji hodnotu samo o sobě. Neztrácí ji ani roztavené, navíc se snadno uchovává i převáží.

Napsat komentář