Šperky na vánoční večírek

Příprava na vánoční a novoroční večírky není nikdy jednoduchá a většinou se neobejde bez suchého konstatování „Zase nemám co na sebe!“ Když už se však žena vypořádá s výběrem garderóby, přichází na řadu snad ještě kritičtější otázka – Co k tomu?

Sváteční čas je obdobím třpytu, barev a noblesního lesku. To svádí k jednoznačné volbě doplňků, a to ke šperkům. Vzhledem ke slavnostní atmosféře, jíž nevadí balancovat na hranici kýče, můžete popustit uzdu fantazii a zabrousit do vod výrazných šperků, které hází odlesky na všechny světové strany.

Tip č.1: Křišťálový třpyt

K Vánocům neodmyslitelně patří motiv sněhu a ledu. Inspirujte se právě zde. Sáhněte po kousku, jakým jsou třeba stříbrné náušnice, jejichž kovový lesk nápadně připomíná mrazivé počasí za okny. Může se jednat o prostý šperk bez drahokamů, stejně tak může být vyladěný průhledným kamenem. Například diamantem či obyčejným zirkonem. Ještě svátečněji budou působit náušnice visací, které vám budou volně spadat z uší jako sněhové vločky z nebe.

Tip č.2: Hřejivé zlato

Patří k Vánocům něco přirozeněji než lesk zlata připomínající vánoční kometu letící nad Betlémem? Stěží. Využijte této přirozené asociace a ozdobte se zlatým náhrdelníkem či řetízkem, na němž se bude třpytit jeden či dva zlaté přívěsky. Ten bude působit o to vánočněji, pokud jeho součástí bude barevný drahokam jako červený rubín či zelený smaragd.

Tip č.3: Barvy Vánoc

Osmělte se, vsaďte na extravaganci a vyrazte do víru večírků zahaleni do klasických barev Vánoc, mezi něž patří žlutá, červená, zelená, tmavě modrá a v posledních letech i fuchsiově růžová. Ty se dají díky široké nabídce klenotníků zpracovat do podoby barevných, přesto vkusných náhrdelníků, náramků i náušnic, aniž by ztratily svou rozvernost, která je k oslavám neodmyslitelně patří.

Napsat komentář