Zaměřeno na jídelnu, aneb užijme si společné hodování

Položili jste si někdy otázku, jak důležitý je pro vás čas strávený s rodinou? Mnoho z nás zapomíná na to, že období, kdy je celá rodina pod jednou střechou, má datum expirace, které nikdy předem neznáme, a proto bychom si měli užít každou společnou chvíli, například když se sejdeme u jednoho stolu. Z toho důvodu bychom neměli zanedbat ani vybavení jídelny. Zaměřme se na detaily, ať naše děti nemají výmluvu, proč se raději nají u sebe v pokoji.

I v malém prostoru se nají velká rodina

Pakliže jsme omezeni velikostí místnosti, kde stolujeme, musíme se zamyslet, jak nejlépe využít každý kousek prostoru. Vše má své řešení. Dnešní trh nabízí výrobky, které disponují nejrůznějšími vychytávkami a zlepšováky, jež nám usnadní život, nábytek do jídelny nevyjímaje. Jednou z nejpraktičtějších možností úspory prostoru v jídelně je rozkládací stůl. Existují všelijaká provedení, tvary a rozměry jídelních stolů, takže si vybere skutečně každý bez ohledu na velikost pokoje a počet členů domácnosti. Vybírat můžeme stoly oválné, hranaté i nejrůznější designové variace. Další z možností je sklápěcí stolek, který se připevní přímo ke zdi. Ten se však hodí spíše do domácnosti, kde není moc lidí. Jeho velkou výhodou je, že v době, kdy není používán, nezabírá skutečně téměř žádné místo. Proto se skvěle hodí například do garsonky.

Není židle jako židle

Pakliže si potrpíme na moderní styl bydlení, určitě nás nadchnou roztodivná designová provedení židlí. Ne vždy jsou však tyto kousky pohodlné k sezení, proto bychom je měli nejprve v obchodě vyzkoušet. Jídelní židle vybíráme tedy především podle toho, jak jsou komfortní a teprve až na druhém místě hodnotíme jejich vzhled. Do malých bytů je záhodno pořídit jídelní lavici. Její tvar je většinou uzpůsoben tak, aby lavice kopírovala roh místnosti.

Napsat komentář