Tandemový seskok padákem je ten pravý adrenalin!

Chybí vám v životě notná dávka adrenalinu? Nebaví vás každý den ten samý stereotyp? Ráno do práce, odpoledne domů, chvíle odpočinku na gauči, nějaký ten seriál a zase do postele a ráno tenhle kolotoč nanovo až do pátku? Osvěžte tyto běžné dny něčím, co vám do žil nalije dostatek adrenalinu na to, abyste zase měli chuť do běžného života. Pořiďte si tandemový seskok padákem, který vám tohle všechno splní.

Jak tandemový seskok probíhá?

Nemusíte se bát, že by vás z letadla prostě „hodili do vody“ – i když v tomto případě spíše do vzduchu. Tandemový seskok padákem předchází 20-ti minutová příprava, kdy se dozvíte všechno důležité a nezbytné pro bezpečné provedení seskoku. Instruktor vás během této doby připraví a zároveň si vyzkoušíte polohu volného pádu, abyste při samotném seskoku nebyli příliš překvapeni. A nebojte se, nic složitého vás nečeká – tuhle přípravu zvládnou dokonce i děti od 8 let.

Vyskočit či nevyskočit? Toť otázka!

Tuhle otázku si klade snad každý, kdo stojí v těch otevřených letadlových dveří a od samotného seskoku jej dělí již pouhých pár sekund. „Naštěstí“ máte za sebou „tandem-pilota“, který tohle dilema vyřeší jednoduše za vás. S ním budete padat volným pádem po dobu zhruba 35 až 50 sekund, než se dostanete do výšky 1.800 metrů, kdy je nejvyšší čas na otevření padáku. To za vás instruktor samozřejmě také provede. Vaším úkolem je tak si pouze užívat 5 – 8 minut letu a úchvatného výhledu na široké okolí, jež budete mít jako na dlani.

Je seskok padákem bezpečný?

V současné době již všechny padákové komplety musí samozřejmě splňovat mezinárodní bezpečnostní normy, takže nemusíte mít obavy o nekvalitní materiál či nefunkční mechanismus. Prakticky všechny padákové komplety již obsahují bezpečnostní zařízení, které sleduje výšku a rychlost klesání a v případě, že detekuje jakékoli nebezpečí, otevře záložní padák.

Ještě se rozhodujete?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *