Toto chytré řešení vyřeší problém s nabíječkami pro elektromobily

Chce to jen trošku té kreativity a odhodlání. Na českých sídlištích totiž začínají pomalu růst nabíječky, které zbytečně nezasahují do místní zástavby.

Oblíbenost elektromobilů bude postupem času růst. Tato předpověď je zřejmě nevyhnutelná, i proto se na ni spousta lidí začíná připravovat. Fakt je ale ten, že Česko zatím stagnuje. Tento chytrý nápad by ale mohl pomoci tuto krizi vyřešit.

Chytré řešení

Nabíječky na elektromobil v Česku jen tak neuvidíte. Pokud chcete mít jistotu, musíte si pořídit jednu domů, nebo se spolehnout na firemní stojan na nabíjení elektroauta. Pražská sídliště ale chtějí tento problém řešit po svém. A využijí k tomu trafostanice. Tam se totiž v uplynulých měsících objevily první nástěnné nabíjecí stanice pro elektromobily.

Výhodou tohoto řešení je možnost rychle vystavět další a další nabíječky. To se ostatně ukázalo v loňském roce, kdy za stejných podmínek vzniklo na pražských sídlištích další šedesátka dobíjecích míst. Podobně se přitom mohou rozrůstat i dobíjecí stanice na dalších sídlištích. K instalaci totiž stačí jen nástěnná stanice a několik metrů dlouhý kabel vedoucí k rozvaděči. Nikde se nemusí nic kopat ani předělávat.

Stavba není jednoduchá

Nabíječky na elektromobil přitom není příliš snadné vystavět. Tedy alespoň v Česku. Za největší brzdu je totiž považována nutnost zřízení dopravního označení. To znamená, že na tomto místě nebudou moct stát jiná vozidla než ta s elektrickým pohonem. Nejedná se tedy o parkovací místo jako takové, ale o dobíjecí stanici. Po dobití elektromobilu tedy toto místo musí opustit i majitel elektroauta.

Otázkou tedy zůstává, jak rychle se nabíječky na elektromobily rozšíří po celém Česku. Je totiž jasné, že elektromobily si v blízké budoucnosti ukousnou velký podíl na trhu. Pokud je tedy nebudou mít řidiči kde nabíjet, i růst jejich popularity bude výrazně náročnější.

 

Napsat komentář