Trajektem po Chorvatsku až do rodiště Marca Pola

Hvar, Brač, Korčula, Krk, Pag, Pelješac. Znějí vám tyto názvy povědomě? Pravděpodobně budete pravidelným chorvatským návštěvníkem. Chorvatsko představuje pro Čechy jednu z oblíbených destinací, kde tráví svou letní dovolenou. Ne na všechna místa se však dá dostat autem. Jelikož je Chorvatsko složené ze spousty větších či menších ostrovů, jsou trajekty v Chorvatsku tak trochu denním chlebem.

Rodinám s menšími dětmi se budou více zamlouvat pláže s pozvolným klesáním mořského dna. To najdete například na ostrově Rab. Trajekty v Chorvatsku na toto místo převáží návštěvníky za patnáct minut z přístavu Stinica, vzdáleného zhruba tři kilometry od Jablance. Na ostrov Lošinj je možné se dostat trajektem z Istrie z přístavu Brestova. Trajekty v Chorvatsku často převážejí cestující i na ostrovy v Severní Dalmácii, ať už na Pašman, Ugljan nebo Dugi otok. Například dovolená na Pašmanu je vhodná pro ty, kteří hledají klid a rádi by si užili nerušenou relaxaci. Je zde také mnoho menších okolních ostrůvků, které představují dobrou cílovou destinaci pro potapěče.

Ostrov Korčula je rodištěm benátského kupce a cestovatele Marca Pola. Nejlépe se na ni dostanete z chorvatského Splitu. V jižní části ostrova je zajímavé navštívit panenskou zátoku Pupnatská Luka, soukromí ale nabídnou spíše pláže na okolních menších ostrůvcích, například ostrovy Stupa a Vrbnik. Na své si zde přijdou surfaři a jachtaři, stejně tak i milovníci potápění. Ostrov je také plný řady nočních podniků a klubů, proto ani o noční zábavu nebude nouze.

Za nejvíce slunný ostrov Jadranu je považován ostrov Hvar. Ten je opět bohatý na svůj podmořský svět a kromě oblázkových pláží jsou zde i písčité. Ty ocení nejvíce rodiny s malými dětmi. Trajekty v Chorvatsku na něj zprostředkovávají zhruba 35 minutovou plavbu z města Drvenik do přístavu Sucuraj na Hvaru.

Napsat komentář