V České republice vypukla epidemie neplodnosti

Česká republika v prodeji hormonální antikoncepce kraluje, přičemž ženy si uvědomují rizika, která s sebou malé pilulky napěchované hormony přináší, až v okamžiku, kdy nemohou přirozeně počít potomka.

Po vysazení antikoncepce se ženské tělo vzpamatovává i několik let, než se opět vrátí do normálního stavu. V některých případech však žena nemůže přirozeně otěhotnět vůbec. Pokud se tedy chystáte do ordinace gynekologa se slovy: Nemůžu otěhotnět,“ čekejte, že vyrážíte na poměrně dlouhou a trnitou cestu.

Až polovina Češek užívá antikoncepci v plodném věku

Česká republika si drží rekord v jedné věci, kterou se asi moc chlubit nechce. V plodném věku užívá hormonální antikoncepci téměř polovina žen, což není v jiných evropských zemích zvykem. Právě z tohoto důvodu v našich luzích a hájích vypukla takzvaná epidemie neplodnosti, kvůli které partneři zaplavují centra asistované reprodukce. V první řadě vám budou doporučeny vitamíny na podporu otěhotnění, až potom se přistoupí k radikálnějším řešením v podobě umělého oplodnění.

Vitamíny podporující otěhotnění

V současné době hledají ženy různé doplňky stravy, které pomohou v otěhotnění. Jednou z možností je speciální koktejl zvaný PinkFertil s látkami ovlivňující psychiku ženy. Občas totiž za nemožností počít dítě stojí psychická blokáda uvnitř ženy. Dále koktejl obsahuje blahodárné látky zajišťující reprodukční zdraví a hormonální rovnováhu.

V některých případech trpí neplodností muž, u něhož není kvalita spermií tak vysoká, jak by měla být. Společnost, která vyrábí PinkFertil, myslela i na takové situace, a proto vyvinula vitamíny BlueFertil určené pro muže.

Velice důležité je změnit svůj životní styl, zlepšit životosprávu, odbourat stres a dopřát tělu to, co potřebuje. Pokud však nedojde k otěhotnění ani po odbourání všech neduhů, nezoufejte, moderní medicína je silná a nabízí spoustu možností, o kterých vás už bude informovat samotný lékař.

Napsat komentář