V průmyslové oblasti mají měřidla a kalibry nenahraditelnou funkci

Ve výrobním segmentu se používá celá řada nástrojů, mezi nimiž nesmí chybět ani kalibry a měřidla. Pokud potřebujete dodržet optimální přesnost a vysokou jakost, měřidla vám pomohou zachovat tento standard. Nicméně je nezbytné myslet na to, že existují různé varianty, přičemž každá se používá k jinému účelu.

Co se týče měřidel, narazíte na mikrometrická i posuvná, dále pak na hloubkoměry, výškoměry a v poslední řadě i kalibry. Právě kalibry jsou specifické, protože se nepoužívají až tak k měření, ale spíše ke kontrolování výrobků. Více informací najdete na stránce https://www.nastroje.cz/kalibry-a-meridla/kalibry/.

Měřidla a jejich využití

V průmyslovém a strojírenském světě nachází uplatnění měřidla, která prošla za poslední roky také významným vývojem. Přechází se v některých případech z analogové varianty na digitální, která šetří práci a zajišťuje ještě větší přesnost měření. Digitální mikrometrická měřidla jsou ukázkovým příkladem.

Kontrolní kalibry a měrky

Další skupinu tvoří kalibry a měrky, s nimiž snadno překontrolujete již hotové výrobky. S kalibry zjistíte velice jednoduše, jestli vyhotovený produkt odpovídá svými rozměry předepsaným parametrům. V případě, že nikoliv, můžete zastavit okamžitě výrobu, a tím eliminovat zmetkovost. S kalibry tak odhalíte, že máte třeba špatně nastavený výrobní stroj.

I kalibry existují v několika provedeních – kalibr válečkový pro kontrolu průměru válcového otvoru obrobku, trny pro vnitřní závity a kroužky pro vnější závity. Specifickou kategorií jsou koncové měrky, válečkové měrky a kontrolní kroužky.

Jestliže hledáte odborníka specializujícího se na danou oblast, obraťte se na Michovský-TOOLS s.r.o. Jedná se o společnost, která vám vyrobí i kalibry na míru, pokud máte specifické požadavky.

Napsat komentář