Vyberte si kvalitní svářečské rukavice. Poradíme vám, co všechno zohlednit

Při svařování jsou osobní ochranné pomůcky velice důležité, protože tím předcházíte různým zraněním. Současný trh je rozmanitý a nabízí nepřeberné množství variant, co se týče svářečských rukavic, brýlí a dalších prvků. V následujících řádcích se však zaměříme především na rukavice, které by měly být dostatečně odolné.

Svařování je činnost, která zasahuje do celé řady průmyslových odvětví, a to od stavebnictví přes údržbu inženýrských sítí až po automobilový či výrobní průmysl. Zkrátka tam, kde se pracuje s těžkým kovem, jsou potřební i svářeči. Kupte svařovací elektrody, vhodnou svářečku a optimální ochranné pomůcky, až potom se pusťte do práce.

Co je to svařování?

Při svařování se vezmou dva kusy kovu a zahřejí se na teplotu tání. Výsledkem je jeden homogenní kus, který je stejně pevný jako ty původní dva. Pracuje se při vysoké teplotě a svařování jako takové je velice nebezpečné, a proto vyžaduje trpělivost i praxi. Jestliže s touto činností teprve začínáte, myslete na svou bezpečnost a pořiďte si moderní kuklu, svářečské rukavice i ochranný oděv.

Svařování jako takové probíhá ve třech krocích. Svařovací oblouk vytváří teplo, díky němuž se kov taví. V průběhu svařování se do spoje přidává takzvaný přídavný kov (cívková či tyčová elektroda), aby se zvýšila pevnost. Plyn nebo tavidlo dočasně chrání nový svar, zatímco tuhne.

Zvolte vhodné rukavice

Při svařování určitě noste rukavice, neboť chrání vaše ruce před horkými částičkami, jiskrami či úrazem elektrickým proudem. U svářečských rukavic se běžně používá kůže, protože je odolná vůči teplu i plamenům.

Pamatujte taktéž na to, že kůže sice výborně chrání před teplem a jiskrami, ale poskytuje jenom malou ochranu proti pořezání. Stejně tak je důležité, aby byly rukavice maximálně pohodlné.

Jestliže chcete zakoupit elektrody na litinu, ochranné pracovní pomůcky a další nástroje pro svařování, podívejte se do nabídky e-shopu Wirpo.cz.

Napsat komentář