Vestavěné skříně: Moderní nábytek, který oceníte nejen v malém bytě

Při pořizování nového nábytku do domácnosti je vždy nutné pečlivě zvážit nejen jeho cenu, ale také parametry a funkčnost. Proto se dnes do popředí dostávají kupříkladu vestavěné skříně, jež mají několik zásadních předností oproti klasickým modelům.

Co jsou vestavěné skříně?

Aby bylo jasné, jaké výhody mají vestavěné skříně, je nutné si nejprve ujasnit, co se pod tímto pojmem myslí. Jde o typ skříní, jež jsou vždy vyráběny na základě individuální poptávky, tedy na míru. Před jejich realizací dochází zpravidla ke změření prostoru, v němž se mají nacházet. Je to z důvodu, aby se využilo maximum místa. Vestavěné skříně jsou zasazeny přímo ke stěnám tak, aby nevznikal zbytečný volný prostor mezi nimi a zdmi, což by vedlo ke zmenšení užitného místa v pokoji.

Vnitřek zobrazené vestavné skříně

Využití v malých a netypicky řešených interiérech

Velkou předností vestavěných skříní je tedy úspora místa. Působí rovněž daleko kompaktněji a méně rušivě nežli klasické volně stojící skříně a komody. Navíc se dají instalovat do atypických míst, jako jsou části domu pod schodištěm, případně se skvěle hodí třeba do pokojů v podkroví, kam byste obyčejnou skříň rozhodně nemohli dostat až k těsné blízkosti zdi.

Kde se vestavěné skříně nejlépe uplatní?

Velmi praktickou záležitostí jsou vestavěné skříně do ložnice, v níž jinak chcete mít spíše minimum nábytku. Efektně působí rovněž vestavěná šatna, kterou lze namontovat kupříkladu na chodbě u vstupu do domu či bytu, kde je málo místa pro klasické modely skříní. V kombinaci s posuvnými dveřmi si zajistíte komfortní přístup k oblečení a dalším uloženým věcem, aniž byste se v interiéru museli nějak tísnit.

Do vestavěných skříní se rozhodně vyplatí investovat. Ne náhodou je doporučují mnozí přední bytoví architekti, kteří mají estetické cítění a vkus.

Napsat komentář