Víte, jak vybrat správnou autožárovku?

Určitě to znáte sami. V tu nejméně vhodnou chvíli, když nejvíce spěcháte do práce, na nákup či důležité obchodní jednání, vám praskne žárovka v autě a vy už ji zase musíte vyměňovat, abyste po cestě nedostali pokutu. Nejste-li profesionální automechanik, určitě často tápete nad tím, jakou žárovku do auta vlastně vybrat.

LED autožárovky

Chcete-li světlům dopřát opravdu dobrý výkon a dlouhou životnost, určitě si zakupte LED autožárovky. Chlubí se životností až 50 tisíc hodin a nejčastěji jsou k vidění na nejnovějších modelech. I přes maximálně úsporný provoz mají výborné světelné vlastnosti. Je možné, že se při koupi setkáte s produktem nazvaným autožárovky H7. Ptáte se, o co jde? Zjednodušeně řečeno se jedná o jednovláknové žárovky s paticí H7 určenou pro nejmodernější automobilová světla. Používají se do vozů disponujících oddělenými světlomety na potkávací i dálková světla.

Halogenové autožárovky

Halogenové žárovky mají oproti jiným možnostem spoustu předností. Mezi ty nejoblíbenější patří jejich jednoduché konstrukční řešení a okamžité připravení k provozu. Velmi často se jejich životnost pohybuje kolem 4 tisíc provozních hodin. Tolik hodin vám standardní obyčejné autožárovky levnější ceny rozhodně nenabídnou. Mezi nevýhody patří rizikové dlouhodobé svícení, časté rozsvěcení nebo naopak zhasínání.

Uchvátily vás xenony?

Projížděli jste se po městě a potkali jste vozidla svítící úchvatnými, jasnými a zářivými světly? Velmi pravděpodobně se jednalo o stále oblíbenější xenony, které jsou součástí velké části moderního vozového parku u nás i v zahraničí. Xenonová výbojka je založena na nejmodernější obloukové technologii, která dokáže vygenerovat několikanásobně více světla než halogenové konkurentky. A co víc, jsou maximálně šetrné k životnímu prostředí, takže pokud vám na něm záleží, je to vaše jasná volba.

Napsat komentář