Zařiďte si domov v retro stylu

V tomto stylu se mísí styly interiérů několika dob. Retro stylem se označuje vše, co bylo v období 50. – 70. let. Nejčastěji se tento styl kombinuje s jinými, to znamená, že můžete zvolit interiér ve skandinávském stylu a do něj použít retro dekoraci v podobě vázy nebo sošky a rázem tím oživíte celý interiér. Retro je velice barevné a nebojí se kombinací a různých vzorů. Nejvíce používaný je plast, plyš nebo neobvyklé materiály. Je velmi inspirující a jedinečný.

Obývací pokoj

Když vejdete do obývacího pokoje, první co vás zaujme je sedací souprava s konferenčním stolkem. Jak jsme již zmínili, retro styl si rád hraje s barvami. Nebojte se proto u pohovky nebo sedací soupravy, která bude dominantou celé místnosti, výběru pestré potahové látky, a to klidně i v semišovém provedení. Na ni můžete použít přehoz nebo deku, které budou zároveň
i praktickým doplňkem. K pohovce pořiďte pohodlné křeslo ušák, například ve žluté či červené barvě nebo také se vzorem. Uvidíte, jak se tato kombinace vyjme v prostoru a určitě se zalíbí každé návštěvě. Perfektním kouskem bude stolek vyrobený ze špalku dřeva, který jednoduše očistíte
a  nalakujete, tím dokonale podtrhnete tento styl. Vyberte si TV stolek v dřevěném dekoru, který zároveň poslouží i jako úschovna drobných věcí. Vsadit můžete také na různé dekorace ve formě retro rádia, lampy, obrazů nebo koberce.

Kuchyně v retro stylu

V panelákovém domě bylo zvykem mít kuchyň ve výrazné barvě – jako byla modrá, zelená či barevné obklady, ubrus na stole nebo různými dekoracemi, které budou působit nápaditým dojmem. Praktický bude jídelní set, který je dostupný v různých barevných variantách a dekorech dřeva. Použít můžete i čalouněné židle, které si získávají na oblibě.

Ložnice – oáza klidu

I ložnice by neměla zůstat pozadu. Jelikož zde trávíme mnoho času, věnujte větší pozornost výběru nábytku a dekorací, zasloužíte si vytvořit si dokonale útulnou oázu pro klidný spánek. Vyberte postel s výrazným čelem, která bude dominantou ložnice. Nezapomeňte na kvalitní matraci. Oblečte lůžkoviny do pestrobarevného povlečení a budete zde rádi odpočívat i během dne. Nebojte se doplňků, jako jsou obrazy nebo lampa. 

Napsat komentář