Zařizujeme ložnici. Jak vybrat šatní skříň?

Pouštíte se do rekonstrukce ložnice, nebo jenom hledáte novou šatní skříň, která splní vaše náročné potřeby? V obou případech je dobré znát důležité parametry hrající roli při výběru. V článku najdete tipy, jak si s tím co nejlépe poradit a zvolit dokonalou skříň.

Velká a prostorná pro všechny vaše věci

Pořádné velké šatní skříně umožňují příležitost pro uschování oblečení a dalších potřebných věcí. Jejich místo je nejčastěji právě v ložnici. Na trhu existuje celá řada nejrůznějších modelů a variant lišící se snad ve všech možných parametrech. Vybírat můžete i na internetu, kde navíc najdete pořádnou dávku inspirace. Nejdříve si určete, jak velký kus nábytku hledáte. Od toho se bude odvíjet filtrování příslušných kategorií pro zúžení nabídky a pohodlnější porovnávání. Nakonec zjistíte, že největší úskalí výběru šatní skříně spočívá právě ve výběru jednoho jediného kusu.

Uspořádání vnitřních úložných prostor

Najít kompromis mezi velikostí úložných prostor a vnějšími rozměry nemusí být úplně jednoduché. O něco méně místa potřebuje šatní skříň s posuvnými dveřmi, která patří mezi oblíbené kousky poslední doby. Při výběru vhodné skříně do ložnice se koukněte na uspořádání vnitřního místa. Vyhovují vám spíše poličky, nebo raději věšíte oblečení na ramínko? Přesně tohle zohledněte při volbě nového kusu nábytku. Nezapomeňte také na možnost kombinace s menší komodou se šuplíky.

Na designu také záleží

Každý větší kus nábytku v místnosti představuje jakousi dominantu, kterou je nutné brát v úvahu při celkovém vytváření designového komplexu. Moderní variantu představuje například bílá šatní skříň vhodná pro kombinaci se všemi dalšími barvami. Volte takové kombinace, které budou ladit s dalším nábytkem i celkovým zařízením pokoje. Světlé tóny ložnici opticky zvětší a s tmavými se můžete pustit do dynamicky vypadajících kontrastů.

Napsat komentář