Cena zateplení je důležitou součástí plánování izolace budovy

Kdo přemýšlí nad izolováním části budovy nebo celého objektu, měl by do svých plánů zahrnout pochopitelně i přibližnou kalkulaci. Cena zateplení obsahuje částku nutnou k zaplacení materiálu. Při zběžném pohledu do přehledné tabulky je jasné, že neexistuje rozdíl mezi částkou za zateplení stropní a vodorovné konstrukce, krovů a šikmých konstrukcí nebo stěn i svislých konstrukcí. U všech zmíněných příkladů cena za izolaci počíná na 900 korunách za metr krychlový.

Zaujala vás foukaná izolace? Ceník napoví přibližnou částku

Volné vodorovné foukání stojí od 900 Kč/m³. Výsledná cena se odvíjí od typu realizované izolace, spotřeby použitého materiálu, lokality a od náročnosti prostředí, v němž se bude izolování provádět. Do některých míst je třeba nanést více vrstev izolace, proto je cena za kubický metr vyšší než u jednoduchého prostředí. Objemové plnění do uzavřené dutiny si bude například žádat více izolačního materiálu než snadné vodorovné foukání do vodorovných a stropních konstrukcí. Foukaná izolace – ceník je přehlednou tabulkou pro zájemce o zmíněnou izolaci.

Ceník foukané izolace napoví více o výsledné ceně za zateplení

Devět set korun za kubický metr izolace se může zdát vysokou částkou, ovšem ve výsledku dovede ušetřit tisíce korun ročně za energie a vytápění. Dokonalou vrstvou izolace se zateplení provede jednou provždy, a nebude třeba pozdějších – náročných – úprav. Nešetřete na izolaci, mohlo by se vám takové skrblení vymstít! Uvedený ceník foukané izolace napoví hodně. Pro výslednou kalkulaci kontaktujte odborníky, distributory a zkušené pracovníky, kteří se foukáním izolace dlouhodobě zabývají a jsou schopni vám v kalkulaci a nákupu pomoci. Konkrétní místa vyžadují specifický poměr materiálu a ceny.

 

Napsat komentář