3 hlavní důvody, proč se vyplatí investovat do zlata a stříbra

Přemýšlíte o tom, jak naložit se svými úsporami, aby vlivem času neztrácely svoji hodnotu, případně docházelo k jejich postupnému zhodnocení? Velmi rozumným řešením se jeví investice do stříbra a zlata.

Nejprve je nutné si definovat, co to vlastně investiční zlato a stříbro je. Jde o formu drahých kovů, která musí splňovat přesné parametry, jež jsou stanovené právními normami. V případě zlata tedy musí mít určitou ryzost. Zlato i stříbro se prodávají ve formě slitků a cihliček, a to u autorizovaných prodejců.

Jedním z nich je v tuzemsku AuPortal. Na něm máte možnost zakoupit zlaté a stříbrné mince a slitky všech významných značek. Nechybí zde mince a slitky od České národní banky, ale i třeba populární australské či rakouské varianty.

1. Uchovatel hodnoty

V případě, že si pořídíte zlaté a stříbrné mince, máte poměrně značnou jistotu, že vámi investované finanční prostředky během let neztratí na svojí původní hodnotě. Jinými slovy řečeno, za peníze, jež v budoucnu dostanete za jejich prodej, nakoupíte přibližně stejné množství věcí jako dnes.

2. Minimální výkyvy cen

Uchování hodnoty investice souvisí s tím, že zlato i stříbro nepodléhají takovým tlakům, jako je tomu v případě cenných papírů apod. Zkrátka tolik neriskujete, prakticky nehrozí riziko, že by výkyn cen směrem dolů byl v řádech desítek procent. Investiční stříbro a zlato jsou komodami, které jsou velmi bezpečné, neohrožuje je ani inflace.

3. Možnost nákupu online

Pakliže se rozhodnete pro nákup investičních zlatých slitků a mincí, není zapotřebí chodit osobně k prodejci. V dnešní době i díky portálu AuPortal.cz pořídíte vše online, stačí jen splnit několik základních podmínek. Stejně tak se dají drahé kovy prodat. Vždy je ale podstatné mít u sebe doklady a zároveň prodávané zboží musí mít puncovní značky a osvědčení, jež deklarují, že se jedná skutečně o investiční zlato a stříbro.

Napsat komentář