3 tipy, jak na výběr kancelářského stolu

Je velmi pravděpodobné, že mnozí z vás během letošního podzimu a zimy vlivem zhoršené epidemiologické situace budou pracovat z domova. K tomu, abyste i doma měli dobré podmínky pro práci, je nutné si některou z místností zařídit jako pracovnu. A v ní nesmí chybět odpovídající kvalitní nábytek.

1. Rozměry stolu

Pokud jde o kancelářský nábytek, je důležitá hlavně jeho praktičnost a funkčnost, teprve pak si všímejte toho, jaký má design. Základem každého vybavení pracovny je kancelářský stůl. V jeho případě platí, že má mít odpovídající velikost vzhledem k činnosti, již na něm budete nejčastěji provádět. S největší pravděpodobností půjde o práci s počítačem a různými dokumenty. Proto má kancelářský stůl v domácí pracovně mít silnou a velkou pracovní desku, ideálně alespoň 1 metr na šířku a zhruba 1,6 metru na délku. Svoji roli samozřejmě hraje také výška. Zde se při výběru konkrétního produktu řiďte primárně dle toho, jak jste vysocí, případně jak vysoko je sedák vašeho křesla, potažmo židle. Lokty mají být o desku stolu pohodlně opřené, jinak vás brzy budou bolet nejen celé paže, ale i záda a krk.

2. Bezpečnost

Často se stává, že si člověk nepozorností ublíží o hrany stolu. Proto je vhodné si pořídit takový kancelářský nábytek, který nemá ostré hrany. Někdy se u produktů nachází označení ABS hrany, což je právě ochrana před nenadálými nárazy. Bezpečnost rozhodně nelze opomenout.

3. Stabilita

Pro pracovní stůl, podobně jako třeba v momentě, kdy se vybírá kancelářská skříň, platí to, že musí být dostatečně stabilní. Kancelářský stůl v kvalitním provedení se nemá hýbat a posouvat ani při trochu větších nárazech o jeho rohy. Podstatná je rovněž pevnost nohou, které jej drží. Laciné a špatné stoly se zpravidla vyznačují tím, že se jim velmi brzy rozkývají nohy, což potom zhoršuje celkovou stabilitu stolu a výrazně znesnadňuje vaši práci.

Napsat komentář